Wpis z mikrobloga

hej Murki,
mam pytanie do osób obserwujących mój tag: #w8jek
jak wiecie, od wielu już lat dłubie sobie po godzinach różne animowane rzeczy
(czasem pojawiały się nawet na głównej: https://wykop.pl/link/5536937/psotnik-w-szklanej-pulapce, https://wykop.pl/link/5809275/half-way-amp-one-step-forward, https://wykop.pl/link/6423863/nocny-pociag-bez-miesa
i od jakiegoś czasu zastawiam się nad założeniem konta na patronite, żeby móc poświęcić rysowaniu więcej czasu.
myślicie czy ma to sens? czy jak się nie robi regularnych podcastów to nic to nie da?
a jeśli tak, to może macie propozycje rzeczy na progi, które by były ciekawe na tyle, żeby ktoś chciał za to płacić?

będę wdzięczny za Wasze sugestie, nawet te najdziwniejsze!
#tworczoscwlasna #animacja #gif #pytaniedoeksperta
WUJEKprzezUzamkniete - hej Murki,
mam pytanie do osób obserwujących mój tag: #w8jek
j...

źródło: zlepek

Pobierz
  • 14
@WUJEKprzezUzamkniete: Zamiast podcastów możesz dla patronów robić jakieś tutoriale, makingoffy, streamy z rysowania itp itd ʕʔ A Co do progów to na pewno pierwszy 5-10 ziko który byłby czystym wsparciem bez jakichś konkretnych benefitów (np. sama wzmianka w napisach końcowych animacji), a kolejne to już wg tego co by oferowały
Tak na szybko mi przyszło do głowy, ale mogę bredzić ( ͡° ͜ʖ ͡°
@WUJEKprzezUzamkniete
pomyśl w jakiś psosb mógłbyś szerzej dotrzeć z tym do ludzi zainteresowanych tematem. Gdzie to "sprzedać" tak jak by. Mirko to dobre miejsce, ale patrząc po popularności tutaj to raczej takie misterne, ambitne projekty nie znajdą tu wielkiej ilości zwolenników.


Uderzyć z takim czymś na grubo było by dobrze przy publikacji jakiegoś projektu.

Discord jest sporo lepszy na grupę, ale tam znowu ciężej trafić z zewnątrz. Ale jeśli chodzi o zarządzanie,
@WUJEKprzezUzamkniete: Śmiało zakładaj, najwyżej z tego kokosów nie będzie, ale zawsze coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja sam planuję zresztą założyć, jak już będę bliższy wypłodzenia tych swoich paru animacji xd
Natomiast jeżeli chcesz to utrzymać na dobrym poziomie to musisz pójść w marketing. Czyli pokazywać regularnie jakieś making-offy, zajawki, trailery, jakaś interakcja z patronami (mnie np. bardzo interesował by etap animacji robiony w AE) itd. Czyli
@yourgrandma: dzięki! no nie liczę na kokosy, prawdę mówiąc, to nie za bardzo na cokolwiek liczę finansowo z tego xD
ale jednak myślę, żeby spróbować, ja też lubię wchodzić z ludźmi w jakieś interakcje i coś podyskutować, ale facebook mi totalnie ściął zasięgi, wypok podobnie umiera, a tak myślę, że jakby ktoś wpłacał jakąś sumę, to też miałby motywacje coś tam się udzielić i może zrobiłaby się z tego jakaś aktywna
@WUJEKprzezUzamkniete
A i następnym razem jak będziesz chciał tutaj większy rozgłos - to po prostu zawołaj wszystkich obserwujacych.

Jest to wyzwanie techniczne, ale wydźwięk, rozgłos posta masz gwarantowany - gorące itd..

Tylko już wtedy daj jakiś rozbudowany post z linkami może właśnie na patronite czy ten nowy film(czy jedno i drugie, sam rozumiesz - tak żeby coś "użyć" z tego "ruchu")

Ale wołanie to jest dobry patent. Jak zrobisz tak raz na
@Sarza01: można wołać obserwujących?
czasami daję komentarz do plusowania, jak ktoś chce być wołany, ale wtedy muszę kopiować te wszystkie nicki i dopisywać @ więc rzadko tego używam, najczęściej faktycznie na jakieś premiery,
discorda znam, jestem bardziej team slack, w discordzie nie do końca ogarniam powiadomienia, ale korzystam bo do zleceń czasami muszę :)
@WUJEKprzezUzamkniete
dlatego napisałem że to jest trudne technicznie bo z tego co wiem to właśnie trzeba to robic "ręcznie". Przeklejac w komentarze wszystkie nicki. Najlepiej w spojler.

Chodzi mi że np na fb na grupach nic starszego nie znajdziesz, a na discord możesz spokojnie tworzyć kanał gdzie będziesz postował kilka lat i wszystko będzie dało się ładnie przeglądać.
Oczywiście, że ma to sens tylko, że trzeba też trochę czasu poświęcać na social media, pokazywać regularnie ludziom, nad czym aktualnie się pracuje, zachęcić ludzi do śledzenia tego itd. No i najważniejsze to warto starać się docierać też po za Polskę.
Może Patreon zamiast Patronite? Jest bardziej światowy więc i wygodniejszy dla ludzi z zagranicy. Dla zasięgów warto też prowadzić twittera, na którego byś mógł wrzucać jakieś różne swoje inspiracje, szkice, dzielić