Wpis z mikrobloga

@qwerty7: 4060? Zmiłuj się. Ta karta wydajnościowo stoi na poziomie 3060Ti, zero wzrostu względem poprzedniej generacji. Za to w odróżnieniu od 3060Ti ma o połowę obciętą szynę PCIe, o połowę obciętą szynę pamięci, i durną złączkę zasilania która nigdy nie powinna być wprowadzona do produkcji. A że OP i tak szuka używek to spokojnie może szukać używek 3060Ti albo i 3070.
@supra107: Za 700-750 można wziąć 3060, ale to zawsze używka. Nowa karta to zawsze nowa karta (P.Coelho). Nowy Intel 750 = 1k, 7600=1,25k, 4060=1,4k. Używka nie ma żadnej gwarancji. max co można zaryzykować to 500 złoty, a i tak będzie boleć jak padnie. Szczególnie że modele od 3060 to już koparkowy poziom.
@qwerty7 Niby czemu max 500 zł? W zasadzie wszystkie moje ostatnie karty były używane, nawet takie gorące antyki jak GTX 480 nie sprawiały problemu. Pomijam już że bez problemu można znaleźć używki z gwarancją.
Nowa karta to zawsze nowa karta


@qwerty7: A nowe nie zawsze znaczy lepsze. Jeżeli OP szuka używek to znaczy że wie co się z tym wiąże i jest mu to niestraszne. No i to że coś jest używką, nawet po koparce, to nie znaczy że padnie tuż po zakupie bo to tak nie działa. Ja raz od mirka kupiłem używaną kartę dźwiękową i po dziś dzień działa bez zarzutu. Moja 1060
supra107 - >Nowa karta to zawsze nowa karta

@qwerty7: A nowe nie zawsze znaczy lepsz...
@supra107: Nie rozumiem na tyle w angielski, ale Rossmann mówi o laptopach nie kartach. Niektóre laptopy to rak, jeżeli chodzi o rozwój. A używki zależy jak stare, elektronika się starzeje, każdy sprzęt ma resurs. Jak jesteś elektronikiem to można brać wszystko w ciemno, zwykły user nie ma tego komfortu. 3070 może mieć już od daty zakupu 3 lata i 4 miesiące i być przeorana, nie jesteś w stanie tego na pierwszy
@Huntley: Nie czytam elektrody, odkąd w 2007 zamknęli mój wątek :), no dobra jeszcze w 2010 ogarnąłem czarną listę zasilaczy. A jak ma się kasę na nowe, np. używana 3070 vs nowa 4060, to zawsze warto brać nowe, bo jest gwarancja i za to się płaci. A z używkami jest tak: "do bramy i się nie znamy". Te karty od 2 do 5 lat będą porównywalnie dziadowskie, jeżeli nie zdarzy się
@qwerty7: No wiadomo, gorsza wydajność w grach, ale za to to poczucie bezpieczeństwa że ma się nową kartę na gwarancji, choć po pierwsze sprzedawca jak i producent znajdą sposób żeby się z niej wymigać, a po drugie to nowe wcale nie znaczy lepsze bo w kartach z serii 40 Gigabyte'a pękają PCB, a można kupić używkę MSi z serii 30 która tych problemów nie ma.

Lepiej skończ z tym namawianiem na