Wpis z mikrobloga

#muzyka #thebeatles #60s #klasykmuzyczny #lifelikejukebox
17 lutego 1967 r. zespół The Beatles wydał singiel z piosenkami "Penny Lane" i "Strawberry Fields Forever".
George Martin: Tak naprawdę to pomysł na podwójną stronę A wyszedł ode mnie i Briana Epsteina [menadżera zespołu]. Brian był bardzo zdesperowany, chciał bardzo, aby zespół odzyskał dawną popularność, dlatego chcieliśmy być pewni, że mamy wspaniały towar. Przyszedł do mnie i powiedział: 'Muszę mieć naprawdę wspaniałego singla. Co masz?' Odparłem: 'Cóż, mam trzy piosenki – i dwie z nich są najlepszymi, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Możemy je wydać razem i zrobić je miażdżącym singlem'. Tak zrobiliśmy i to był naprawdę genialny singiel – jednocześnie ogromna pomyłka. Mogliśmy sprzedać singla dużo więcej i umieścić go wyżej na listach, gdybyśmy wydali na singlu jedną z tych piosenek i powiedzmy 'When I'm Sixty-Four' na stronie B.
Paul McCartney: Obie piosenki są o Liverpoolu. Byliśmy zespołem, który był ze sobą przez długi czas i to nam bardzo pomagało, bo mogliśmy zrobić coś takiego jak 'Strawberry Fields Forever' i 'Penny Lane' - ekstra. Przez wiele szczenięcych, ważnych lat chodziliśmy po tych zakątkach. Penny Lane było przystankiem autobusowym, na którym musiałem się przesiadać, by dostać się do Johna i innych przyjaciół. To był duży dworzec, który wszyscy dobrze znaliśmy. Śpiewałem w chórze w kościele św. Barnaby, który stał naprzeciw.
Źródło cytatów: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/2013/11/penny-lane-strawberry-fields-forever.html
The Beatles - "Penny Lane"
Lifelike - #muzyka #thebeatles #60s #klasykmuzyczny #lifelikejukebox
17 lutego 1967 r...