Wpis z mikrobloga

Jak tylko mirki spod #simracing macie odpowiednio mocnego PCta to nawet chwile się nie wahajcie i kupujcie Questa 3, #!$%@? driftów nigdy nie było tak przyjemne - solo przy minimalnych ustawieniach daje rade nawet na GTX 1080
  • 6
@Leniek: a o co chodzi z pamięcią wbudowaną w gogle? To gogle mają procesor graficzny i generują obraz czy jak to się dzieje?

Da sie grać w gry tak jak na Rift CV1?
Tam wszystko liczyło GPU komputera i do okularów szło to po HDMI.
A jak to działa tutaj?
@hellfirehe: mają tryb standalone gdzie wszystko liczy SoC wbudowany w okulary, ale bateria trzyma koło 2h, ale do PCVR mają tryb Oculus link i działają jak stare oculusy, gdzie poza ewentualnym upscalingiem wszystko liczone jest na PC i zapięte kablem do PC dziś od 100% baterii do totalnego rozładowania męczyłem je ponad 5h

Mozna tez streamować do googli bezprzewodowo i najlepiej poprosić kogoś kto juz ma gogle o reflinka, to po
@Leniek: dzięki, a wiesz może co to za magia z IPD?
Bo mam IPD 72mm, co powoduje że większość gogli jest dla mnie za wąska (a CV1 jest na styk).

W specyfikacji Quest 3 jest że rozstaw soczewek max 70, ale że to jakoś obsługuje nawet IPD 75.

To jakiś software bardziej rozsuwa obraz, czy jak to działa?
@Leniek: ja to z VR to preferuję kupić malo używany od kogoś kto kupił nowe, założył na łeb, po 2h poszedł rzygać i potem już go nudności braly na samą myśl o VR ;)

U mnie jeszcze sprawę jakiś softwarowych IPD komplikuje fakt że potrzebuję nakładek ze szkłami korekcyjnymi na optykę gogli
@hellfirehe: tam nie ma softowych sztuczek, tylko "sweetspot" fizycznie jest wiekszy. nakładki magnetyczne do Q3 bez problemu kupisz w PL za 200-300PLN

No to możesz kupić nowe, sprawdzić i odesłac tak czy tak i dopiero kupić mało uzywane ( ͡° ͜ʖ ͡°)