Wpis z mikrobloga

#ppk Około rok temu były autozapisy w przypadku braku złożenia rezygnacji, a mimo to nic nie otrzymałem od swojego korpo-janusza. Tbh widziałem, że z pensji nic nie biorą, więc pewnie nie zapisali.. Moje pytanie brzmi, czy mogą mi to jakoś do tyłu opłacić albo inaczej wynagrodzić? Bo to raczej ich wina. Jako jedyny z działu nie składałem rezygnacji. Dostałem maila z kadr w innej sprawie i przy okazji poprosiłem o zestawienie wpłat do ppk zaznaczając brak rezygnacji, ciekawe co odpiszą..
  • 33
@vinmcqueen: w sumie prościej by było podesłać wzór i założenia, uwzględniające wyłącznie dopłaty państwa z wyłączeniem pracodawcy oraz warunki wypłaty - wypłacając wcześniej już tak dobrze może to nie wyglądać.
@Erus: ok czyli nie mam co się produkować bo już odwracasz kota ogonem - a dlaczego mam nie uwzględniać dopłat pracodawcy i państwa? A może właśnie kończę 60 lat i będę mógł to zacząć wypłacać? A nawet jeżeli, to dlaczego miałbym nie uwzględnić dopłat pracodawcy skoro trafią one na moje subkonto w ZUS?

Nie uwzględniając dopłat pracodawcy wykres będzie wyglądać tak samo bo dopłata następuje w tym samym momencie co zakup
uwzględniać dopłat pracodawcy


@vinmcqueen: bo jeśli masz normalnego pracodawce, to możesz dostać te pieniądze do ręki i to nie jest żaden benefit z perspektywy PPK. To jest zwykły koszt dla pracodawcy, który odbija się na twojej wypłacie.
I już widać, że przyjąłeś wariant najbardziej optymistyczny zakładając, że wypłacisz pieniądze na emeryturze, a nie np. wtedy gdy będziesz ich potrzebował na wkład własny.
@Erus

>uwzględniać dopłat pracodawcy


bo jeśli masz normalnego pracodawce, to możesz dostać te pieniądze do ręki i to nie jest żaden benefit z perspektywy PPK. To jest zwykły koszt dla pracodawcy, który odbija się na twojej wypłacie.


Jeśli ma normalnego pracodawcę to po prostu zapisuje się do PPK.

I już widać, że przyjąłeś wariant najbardziej optymistyczny zakładając, że wypłacisz pieniądze na emeryturze, a nie np. wtedy gdy będziesz ich potrzebował na wkład
@Erus: a wiesz że twój pracodawca zamiast obcinać ci pensję może np no nie wiem… podnieść cenę swoich usług / produktów o zawrotne 1,5% żeby utrzymać taką samą marżę? Dlaczego zawsze robicie z pracodawców Januszy którzy w pierwszej kolejności wolą wyruchać pracownika?

W dodatku zawsze słyszę te argumenty a jeszcze też nikt nie przyszedł i z ręką na sercu nie przyznał że się dogadał z pracodawcą albo że pracodawca dał PPK
@Erus: a wiesz że twój pracodawca zamiast obcinać ci pensję może np no nie wiem… podnieść cenę swoich usług / produktów o zawrotne 1,5% żeby utrzymać taką samą marżę? Dlaczego zawsze robicie z pracodawców Januszy którzy w pierwszej kolejności wolą wyruchać pracownika?


@vinmcqueen: koszt pracownika to koszt pracownika

Wiesz co, nie chce mi się już z tobą dyskutować, udowodniłem ci że nie masz racji ale będziesz #!$%@?ć że albo to
@Erus: ty nawet nie wiesz na czym to polega skoro piszesz że przedstawiłem najbardziej optymistyczny wariant, ja po prostu pokazałem realne dane moich środków i ich historyczne wyniki - dobrze wiesz że za moim wykresem stoi Excel z obliczeniami, którego nie chce mi się dla Ciebie obrabiać bo i tak nie przyznasz się do tego że nie masz racji.

Z resztą, po co mam ci prezentować moje obliczenia które nie wiesz
Postawiłeś tezę że środki w ppk nie nadążyły za inflacją w ostatnim czasie, pokazałem ci wykres z moimi obliczeniami że to nieprawda, a na pytanie czy jeżeli wstawię obliczenia, co mogę uczynić, przyznasz się że nie miałeś racji zaczynasz coś bełkotać o wypłacie na wkład własny czy odejmowaniu dopłat pracodawcy to nie mamy o czym gadać, bo ja mówię o realnych liczbach a ty będziesz wymyślać rzeczy z czapy i odbiegać od
@Erus: xD dobra, nawet nie wiesz o czym rozmawiamy, ok nie nadążają, niech ci będzie, jak cię złapią za rękę to mów że to nie twoja ręka. Na wykresie jest uwzględniony zysk z dopłat pracodawcy liczony jako różnica między wartością JU w momencie kalkulacji a wartością JU w momencie zakupu a nie same dopłaty pracodawcy, ale ty tego nie rozumiesz. Dla mnie EOT, bo nie wiesz o czym rozmawiamy i zamiast
@vinmcqueen: fakt, przeczytałem pobieżnie i liczyłem na podsumowanie w kilku punktach z warunkami PPK i zyskiem w przypadku gdy nie będziesz czekał z wypłatą na emeryturę traktując PPK tak jak EDO, bo jak dla mnie patrzenie na to w perspektywie wypłaty za 20-30 lat, to trochę wróżenie z fusów.
Nie analizowałem zasad PPK i nie chce mi się tego analizować, bo i tak PPK mnie nie dotyczy, a to jednak za
@AndresIniesta: typie, z ciekawości chciałem wyciągnąć garść informacji niskim kosztem na temat czegoś, co w ogóle mnie nie dotyczy i prawdopodobnie nigdy nie będzie.
Jedyny problem jest taki, że nadal ich nie otrzymałem i żaden z głównych zarzutów nie został wprost odbity.
Owszem, mogłem zrobić research do komentarza na mirko i kręcić gównoburze dalej, ale po co? Szanuję swój czas i nie specjalnie mi się chcę.