Wpis z mikrobloga

Już pojawił się artykuł, który podaje nieoficjalnie, że telewizja wybrała Lunę na naszą reprezentantke. Jeżeli tak to jedyne na co możemy liczyć w tym roku to powtórzenie wyniku Blanki i miejsce 16-22. Tego typu piosenki nie sprawdzają się na Eurowizji. Było już mnóstwo podobnych utworów na Eurowizji. W samej piosence jedynie sam wstęp czyli intro jest bardzo interesujące i kreatywne, reszta piosenki niczym nie zaskakuje. To dobra piosenka, którą przyjemnie się słucha i jest świetnie wyprodukowana pod względem technicznym, podobnie jak teledysk, ale nic więcej. Jury da nam za to jakieś 40-60 punktów a jeżeli Luna nie będzie miała od Polonii tak ogromnego wsparcia jak Blanka w tamtym roku to może od publiczności zebrać mniej niż 20 punktów bo publiczność tego typu utworów naprawdę nie lubi. Jeżeli nie chcieli wysyłać Steczkowskiej to trzeba było postawić choćby na Krystiana Embradore. Słyszałem jak śpiewa na żywo i jest spora szansa, że dałby sobie radę na Eurowizji. Jego piosenka Rebel wzbudza jakieś emocje a jeżeli wykonanie na Eurowizji naprawdę byłoby super to mielibyśmy od jury mnóstwo punktów i nawet niezbyt imponujący wynik od publiczności i tak mógłby nam dać miejsce w top 10. Luna z The Tower nie ma żadnych szans na top 10.
#eurowizja
  • 8
  • Odpowiedz
@Edenes: ja myślę że z tą piosenką jest potencjał osiągnąć nasz drugi najlepszy wynik w historii. Widzę w tym duży potencjał sceniczny. No i nie sądzę że w tym roku będzie coś bardzo podobnego do tego. Będą popowe piosenki, ale w innym klimacie. Patrząc na to jak ten rok się układa, większość krajów stara się wysłać coś oryginalnego, więc taka zwyczajna piosenka może się naprawdę wyróżnić, tylko musi być jakosciowa j
  • Odpowiedz
@Edenes: Luna mi się bardziej stylistycznie spodobała, ale faktem jest też że po kilku godzinach nie jestem w stanie sobie przypomnieć tej piosenki. Ona w tej eurowizyjnej rywalizacji się gdzieś rozpłynie, będzie solidnym średniakiem i tyle.

Steczkowska podoba mi się mniej, zwrotki trochę irytują nawet, ale ten utwór został mi w głowie, wyróżnia się w tym morzu eurowizyjnej nijakości.

Poza tym Steczkowska jako sceniczny wyjadacz z doskonałym głosem jest gwarancją na
  • Odpowiedz
  • 3
@OstatniZnak: @mlekova @Regierungsrat_Walter_Frank ja też mam nadziej ,że jednak to tylko niesprawdzona dobrze plotka i jednak Steczkowska pojedzie. Ja akurat uważam ,że zwrotki w piosence Steczkowskiej są o wiele lepsze niż u Luny. U Luny przy zwrotkach można zasnąć i dopiero refren w miarę porywa. Kolejna sprawa. Na Eurowizji niesamowicie ważny jest mostek i trzeci refren. Wszyscy zagraniczni youtuberzy chwalili utwór Steczkowskiej najbardziej za świetny mostek i trzeci refren zaś u
  • Odpowiedz
@Edenes Idealnie podsumowane i dokładnie takie same mam odczucia co do obu piosenek. Steczkowska wypada o wiele lepiej pomimo tego przestarzałego refrenu i ma większe szanse na lepsze miejsce w finale. No nic, pozostaje tylko cierpliwie czekać do poniedziałku. (ʘʘ)
  • Odpowiedz