Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
Mirki i Mirabelki mam pytanie: był przegląd techniczny samochodu i diagnosta podbił normalnie na rok ale stwierdził, że zbieżność jest do pilnego ustawienia i, że niby wpisał to do systemu.
No ok, zrobi się w tym tygodniu ale muszę to gdzieś zgłosić? Czy po prostu schować dokument ustawienia zbieżności w domu i szafa gra.
  • 6
  • Odpowiedz
@salvador5000 Skoro Ci podbił przegląd to jak mógł coś innego wpisać do systemu? Czyli jest sprawne ale nie do końca? Dziwne jakieś. A tak serio to jest problem ze zbieżnością czy diagnosta tak sobie wymyślił?
  • Odpowiedz
  • 0
@LillXte pewnie po zurzytej oponie i chyba zmierzył bo stwierdził, że powinno być chyba 5 stopni a jest 20.
Opowiadam bo to pojechała znajoma na przegląd 200km ode mnie i znam sytuacje tylko z opowieści przez telefon.
Z drugiej strony już walczyłem z dziwnym odgłosem z koła. Stwierdziłem podporę półosi, wymieniłem i było o połowę ciszej ale nadal coś huczało.
Mechik stwierdził, że łożysko koła. Wymiana ale nadal coś. Dźwięk właśnie jakby
  • Odpowiedz
@salvador5000 Ogólnie zbieżność to najlepiej sprawdzić tak że, puszczasz kierownice i sprawdzasz czy go ściąga na boki. Tak mi się wydaje, nie żebym zachęcał ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale nawet jeśli to raczej napewno nic nie wbił do systemu, wiec aby mechanik ci ustawi i po kłopocie. Jak masz mObywatela to tam można sprawdzić czy masz coś wbite do systemu z samochodem.
  • Odpowiedz
@salvador5000: Zobacz na druku z przeglądu który diagnosta zawsze daje po przeprowadzonym badaniu(niezależnie od wyniku). Natomiast zbieżność warto ustawić bo to twoje bezpieczeństwo a także oszczędność (nierównomiernie ścięte lub wyząbkowane opony to śmietnik.
  • Odpowiedz
@salvador5000: W momencie gdy zabraknie miejsca w dowodzie to ta kartka jest potwierdzeniem że auto przeszło przegląd. Ja zawsze coś takiego dostaję. W starych gruzach dostawałem dodatkowo kartkę, na co zwrócić uwagę w bliższej i dalszej przyszłości (głównie chodziło o rudą która postępowała) W Cepiku jest pole Uwagi i diagnosta przy wykonaniu przeglądu może je uzupełnić.
  • Odpowiedz