Wpis z mikrobloga

#roadto500 #eurowizja

Analiza zwycięzcy, póki co: (14-02)

(15/37 krajów)
--

Malta, Czechy, Słowenia, Albania -> Brak szans, te kraje w ogóle walczą o wyjście z semi. (Ciekawe jak ta Słowenia, bo piosenka jest średnia ale bardzo hypowana przez fandom) Albania pewnie wyjdzie, Malta jestem pewny, że nie wyjdzie.

Luksemburg -> Wolałem "Drowning in the rain" ale teraz jednak myślę że "Fighter" ma większe szanse, na pewno finał będzie.

Hiszpania -> Ciekawi mnie wynik Hiszpanii, za 1 razem miałem takie "wtf" jak to wygrało, ale w sumie z czasem wchodzi. Poziom Preselekcji w tym roku był wyjątkowo słaby, choć myślę że St Pedro i Jorge Gonzalez poradziliby sobie lepiej.

Irlandia -> Tutaj awans będzie, ale raczej słabo poradzi sobie w finale.

Polska:
(Steczkowska) - Propozycja z największą szansą, myślę że topka osiągalna
(Zabielska) - Może być finał, może coś od jury byśmy dostali (Zależy od wokalu) Raczej nie byłoby top20
(Luna) - Według mnie fajna do posłuchania, ale tragiczny wybór, zbyt bezpieczna, zero ryzyka
(Amarretto) - Cringe, wstyd, brak finału
(Kwiaty) - Uwazam, że niedoceniania propozycja, na pewno moja ulubiona, ciekawi mnie jakby poradziła sobie tego typu piosenka, niektórzy mówią że takie piosenki już były i nie radziły sobie ale one po prostu były słabe xd
(Tańcuj) - w sumie to samo co wyżej, spore szanse na fajny wynik

Estonia (5 miinust & puulup) -> Obecny faworyt Estońskich preselekcji (ponad 60%) mam nadzieję, że wygrają. Póki co myślę że są wygranymi televotingu w finale.

Francja -> On ma dobry wokal, a takie ballady robią wrażenie pierwszy raz, może w dobrym przypadku uzbierać coś w okolicach 250+200

Ukraina -> Obecny faworyt. Może zgarnąć spokojnie 300 pkt od tele. Raczej lekki flop od jury.

Norwegia -> Wszystko tu zależy od Jury i pozycji startowej, może zgarnąć fajny wynik od tele, a jury może udupić.

Łotwa -> Jak na Łotwe to fajna propozycja, raczej bez szans na wygranie, choć Power Ballady cieszą się ostatnio popularnością na Eurowizji

Finlandia -> ... Paskana i Vox Populi były zdecydowanie lepsze. Mają Finowie rezultaty swojego ukochanego systemu 75/25. Na pewno będzie Finał, a potem obstawiam niżej niż 20 miejsce

Włochy -> Ale zawód ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sinceramente mogło wygrać całą Eurowizję. Niestety słabiuteńkie (na Eurowizję) La Noia może walczyć co najwyżej o top10
  • 9
  • Odpowiedz
@OstatniZnak: Bardzo słaby poziom się szykuje w tym roku :< Generalnie poza Francją, Włochami i Ukrainą nic nie zostało w mojej głowie po przesłuchaniu dotychczasowych wyborów.

Zgadzam się co do Włoch - moją faworytką też była Annalisa i mogła wygrać, Angelina przepadnie gdzies pewnie w przedziale 5-15.

Francja - dobrze zaśpiewane ballady bronią się zawsze, np. Voila to była totalna nuda, a skończyło na 2 miejscu.

Co to Polski to już
  • Odpowiedz
@OstatniZnak: ja to nie rozumiem ludzi którzy chcieliby tą Zabielska czy Lune czy Amaretto xd znaczy rozumiem że ktoś taki nie chce Steczkowskiej i to jest ok, mi ta piosenka Justyny też nie robi takiego efektu wow ale wciąż to nasza najlepsza propozycja, przy dobrym wyniku w televotingu może być top10 a ta reszta miałaby problem żeby wejść do finału(no chociaż w półfinale nie ma jury to taki Savyan by się
  • Odpowiedz
@OstatniZnak: na ten moment jeszcze ciężko cokolwiek przewidzieć, ale Ukrainia i Norwegia nie muszą się martwić o awans. Obecnie nikogo bym jeszcze nie skreslal, ale najmniejsze szanse na awans mają chyba Czechy, ale jeśli poprawia występ to szanse drastycznie wzrosną
  • Odpowiedz
  • 1
@zjem_wszystko

Też uważam, że poziom TRAGICZNY. Ale zazwyczaj im bliżej maja tym wychodzą lepsze piosenki.

Też obstawiam flop Włoch. Raczej Nie dostaną już darmowych punktów od Jury jak w poprzednich latach.

Voila według mnie o niebo lepsza od tegorocznej piosenki, przecież prawie wygrała całą Eurowizję.
  • Odpowiedz
  • 1
@youknowthisxd Wiadomo, że Steczkowska to najlepsza propozycja, z najwiekszą szansą na ugranie fajnego wyniku. Zabielską to wolą jej fani z tikoka, Amaretto to troll i tak bez szans, a Luna to typowa radiówka, nie rozumiem Hype na nią, zbyt nudne na eurowizje
  • Odpowiedz