Wpis z mikrobloga

62 + 1 = 63

Tytuł: Zrozumieć Japonię
Autor: Dorota Ugorowska
Gatunek: literatura podróżnicza
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788381479080
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 426
Kompendium wiedzy o Japonii. Autorka opisuje wiele aspektów życia w kraju kwitnącej wiśni: pracę, hobby, życie starszych osób, budownictwo, tradycję, sport czy religię. Sama mieszkała przez dłuższy okres w tym kraju i wiele tych rzeczy dowiedziała się z doświadczenia.

Interesuję się Japonią już jakiś czas więc nie wszystko było dla mnie nowe, niemniej jednak książka ta pomogła mi uporządkować moją wiedzę oraz dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

Na pewno jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które planują pojechać do Japonii w celach turystycznych - wiele informacji pozwala uniknąć kulturowego faux pas.

Dodatkowo podobała mi się szczerość autorki oraz mówienie o wszystkim. Japonia nie jest tutaj przedstawiona jako niesamowity, wspaniały kraj - autorka opisała i wady i zalety Japonii.

Jedyne co trochę mi "psuło" odbiór był zapis japońskich słów z sylabą "shi". Kiedy zapisujemy tę sylabę w alfabecie łacińskim mamy do wyboru dwie opcje: 'si' albo 'shi'. Ja jestem bardziej przyzwyczajona do tej drugiej ale według tego co wyczytałam w internecie obie formy są poprawne. I tak np. mamy zapis shogun albo siogun. Jestem bardziej "opatrzona" z pierwszym zapisem i ten drugi jest trochę nienaturalny ale po jakimś czasie przywykłam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #literaturapodrozniczabookmeter
Owieczka997 - 62 + 1 = 63

Tytuł: Zrozumieć Japonię
Autor: Dorota Ugorowska
Gatunek: ...

źródło: 831015-352x500

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz