Wpis z mikrobloga

Muszę wrzucić w końcu jakieś wentylatory do swojego komputera. Pytanie tylko ile i jak je rozmieścić. Buda to Jonsbo d31 mesh. Będę brał najprawdopodobniej Arctic p12, 120/140mm w wersji z argb. W komputerze siedzi 5600g z chłodzeniem Spartan 5 argb na płycie Asus Prime B550M-A/CSM. Karty graficznej brak bo to komputer do internetu i pracy biurowej. Z temperaturami nie mam problemu oczywiście, ledwo do 40st dochodzą. Chce mieć z głowy zamontowanie tego i w sumie zależy mi na argb żeby to ładnie świeciło.
#pcmasterrace #komputery
  • 15
  • Odpowiedz
@Vadzior: oho kolejne komputerowe perypetie XD Generalnie komputer do internetu nie potrzebuje dodatkowej wentylacji, a jak dołożysz wentylatory to tylko sprawisz, że szybciej będzie się w środku kurz zbierać, a kupować wentyle tylko po to żeby się swieciły, a nie kręciły to iks de
  • Odpowiedz
Jonsbo d31


@Vadzior: a filtry tam jakieś są? bo na froncie mesh ci się będzie syfił jak wiatrak przez niego będzie zasysał, w sumie zależy jak chcesz żeby świeciły, np jak ma świecić za meshem z frontu to tam wal wiatraki:D zasada jest taka żeby w obudowie było większe ciśnienie ale pod warunkiem, że wejście masz filtrowane, wtedy będzie mniej kurzu w obudowie, poza tym P12/14 to bardzo dobry wybór

ja
  • Odpowiedz
  • 0
@maniel: Taki siateczkowy filtr na magnesiki jest tylko od dołu obudowy. Od frontu to w sumie jest jedno miejsce na wentylator ale akurat mam tak ustawioną skrzynkę na biurku, że na front zachodzi monitor (czyli nie będzie widać efektu argb). Plus dodatkowo, mój zasilacz nie jest modułowy i w miejscu pod nim czyli tam od frontu są upchane wszystkie przewody.
Bardziej myślałem żeby od dołu dać dwa 120/140 jako wdmuchiwanie powietrza
  • Odpowiedz
Bardziej myślałem żeby od dołu dać dwa 120/140 jako wdmuchiwanie powietrza i wydmuch z tyłu 140.


tak żem właśnie napisał, wg specyfikacji obudowy to na dół wsadzisz albo 2x 14 albo 3x 12 a na tył 14 nie wejdzie, możliwe, że obejdzie się z 2x 12 na dole bo ta listwa zasłaniająca zasilacz i tak zasłoni trzeci wentyl
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: Na pewno starczy tylko chce aby to świecenie jakoś wyglądało xD A w konfiguracji jak proponujesz to po strony tyłu montować czy bardziej przodu (w rzeczywistości to będzie bardziej środek przy 140mm). Jeden pod drugim czy jakoś po ukosie?
  • Odpowiedz
@Vadzior: Jak nie masz GPU to zamontował bym z tyłu. W tym samym miejscu na dole i górze. Ale jak chcesz ładne RGB no to prosta sprawa, kup 4 x 140mm.
  • Odpowiedz