Wpis z mikrobloga

takie tylko ostrzeżenie dla planujących longować gaz, bo dużo nowego narybku, a szkoda żebyście się potem huśtali bo każdy wielki fifarafa a potem brzuszek boli
zadanie domowe: połącz kropki
google: contango, backwardation, a tu macie gratis łańcuszek kolejnych futesów
https://www.barchart.com/futures/quotes/NGH24/futures-prices
poza tym dzienne swapy na longach będą boleć
ale zgridowane rolki będą bolały bardziej
o tym czemu może urosnąć i czemu spaść dyskutować nie będę bo nie mam szklanej kuli
walor skrajnie nieopłacalny do rozgrywania z perspektywy price action i kosztów brokera, szczególnie na xtb w tym momencie
#gielda #natgas
  • 8
  • Odpowiedz
@a-l_d ogólnie gra na gazie przy takiej zmienności i ofc z lewarem u szczura, to czysty hazard i często zwykła głupota, nie licząc może 2-3% tych którzy wiedza z czym maja do czynienia, ze w dwie sesjie na gazie +/- 20% to nic nadzwyczajnego i na sztywno zarządzają przy tym ryzykiem,
  • Odpowiedz
@a-l_d i nie ma znaczenie czy grają longi czy short, fajnie, ze to do niektórych dociera, tylko cofnijmy się kilka miesięcy wstecz, jak z barona farmazona gazowego picasssa1 zrobiliście gwiazdę na tagu, bo udało mu się podczepić pod trend i zarobić na tym pare złoty. Większość się spuszczała pod jego wpisami, jak to on zarabia krocie robiąc kilik klik w aplikacje na wakacjach spod palemki grając NATGAS. Jak ja wtedy próbowałem tonować
  • Odpowiedz
@a-l_d: Co do rolowanka najbliższego, to raczej cena kolejna nie będzie się znacznie różniła od obecnej, więc nie powinno to JESZCZE tak bloeć. Niemniej jednak masz rację. CFD to wielkie ryzyko i nawet na XTB piszą, że ponad 75% jest stratna ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@A_Duda: niby tylko 0,04 wyższa, ale to kolejne 0,04 wyżej z którego MM może zbijać dalej cenę - na tym ta pułapka polega contango. Mija kilka miesięcy i nagle jest się -1$ na cenie mimo że wszystko stoi w miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

taka przestroga
  • Odpowiedz
@a-l_d: Nie no tak, w perspektywie kilku rollek to oczywiście. Ja mówię tylko aby teraz nie poszła panika w drugą stronę, bo się skończy sprzedażą w dołku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz