Wpis z mikrobloga

Jak wyglądają działania ruskich na forach?

Codziennie randomowe konta pytają we wpisach
- kiedy wojna
- gdzie ucieka
- jak się szykować

A po wszystkim wchodzi cały na biało ruski troll i pyta SKĄD U WAS WYKOPKI TYLE STRACHU I OBAW O WOJNĘ Z ROSJĄ?

W taki sposób ruscy rozmawiając z ruskimi próbują zasiać strach w Polakach. Wykop to tylko jedno z miejsc.
Zauważyłem również niesamowite natężenie działań na FB mających na celu zdobywanie kont (chodzi głównie o wrzucane na grupy wpisy o pożarach, porwaniach dzieci etc., których celem jest przejęcie konta i prowadzenie z niego działalności przestępczej lub agenturalnej)

#wojna #rosja #ukraina
  • 11
  • Odpowiedz
(chodzi głównie o wrzucane na grupy wpisy o pożarach, porwaniach dzieci etc., których celem jest przejęcie konta i prowadzenie z niego działalności przestępczej lub agenturalnej)


@Grzesiok: ale w jaki sposób? Przez link wykradają passy do konta i z niego wypisują dalsze bzdury według przekazu z siedziby?
  • Odpowiedz
  • 9
@maxxtaxx: Na dziesiątki sposobów.

1. Wrzucają informację na grupie miasta X dotyczące porwania dziecka/tragicznego pożaru/wypadku/wypadku jakieś znanej osoby
2. Link to goooovno.eu lecz łudząco podobny do facebooka (starsi się nabiorą)
3. dzisz w to, logujesz się i papa konto. Po kilku miesiącach ze zmienionymi danymi ale twoimi zdjęciami ktoś publikuje treści.

Inna opcja

1. Informacja o tym, że rozdają lodówki/telewizory/bilety do energylandii/domki letniskowe
2. Wpis o tym kto wygrał z przekierowaniem
  • Odpowiedz
2. Wpis o tym kto wygrał z przekierowaniem na twoje konto - TY WYGRAŁEŚ


@Grzesiok: kiedyś dałem się (prawie) na to nabrać w konkursie o wylosowanie trzech osób o kosę w Counter strike xD Teraz jak tak myślę faktycznie mogło to być działanie ruskich, chociaż byłem gówniakiem, to było na wiele lat przed wojną i covidem, więc nie wiem jaki byłby tego cel, ale cóż, jakiś był.
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: Jak kacapy zakończą specjalną operację, czyli nie będzie wojny. Będzie specjalna kacapska operacja Europejska. Gówno zrobią, niewiele mogą. putin to żałuje startu tej "operacji" wycofać się nie może, bo to przyznanie się do błędu i jego śmierć. On się nie przyzna, zabije miliony, poświęci miliardy, by samemu móc żyć.
  • Odpowiedz