Wpis z mikrobloga

jak rozumieć nośność? ile kg obciążenia to wytrzyma? żelbeton gdzie pręt na pręcie... i kamienie lata 7x
chcę szafki w kuchni powiesić (32 cm głebokie), według sprzedawcy 5 na 1m listwy to więcej niż trzeba

przedobrzyłem z uchwytem do tv gdzie dałem zwykłe na kilometr długie 10 i wylądowałem za ścianą więc tu króciutko(8x40) ale ile ich dawać?
#remontujzwykopem #remont #budownictwo
drinkIT - jak rozumieć nośność? ile kg obciążenia to wytrzyma? żelbeton gdzie pręt na...

źródło: kto to panu

Pobierz
  • 10
  • 0
@Smarek37: generalnie Twoja odpowiedź dobrze rezonuje z moimi planami wiercenia (naprawdę droga młoto wiertarka + "profesjonalne" wiertła <- dupa nie profesjonalne a polecane z lokalnego sklepu z wiertarkami (tak mam taki i jak powiedziałem gdzie chce wiercić to...) gdzie najdroższe z casto/obi stały w miejscu i zmieniały kolory a cena podobna)

kwestia czy wierzyć bo masz doświadczenie czy mi te cyferki umiesz "odczarować" żebym zrozumiał?

#wiecejsprzetuniztalentu #amator
@drinkIT: każdy sds sobie z tym poradzi, nawet małym akumulatorowym w tym często wierce. Wiertła też nie muszą być kosmiczne, sam używam maccalisterowske lub erbrauerowskie i walę tym po 1000 otworów w żelbecie zanim padnie. Kwestia nie trafienia w pręta, bo do pręta potrzebujesz konkretnych wierteł, więc takim po prostu odpuszczasz i wiercisz obok.
  • 0
@Smarek37: śmiechem żartem dzisiaj erauberka sobie dokupiłem (wcześniej zawsze takie dzielone na 2 tylko trafiałem a ten na 4 tak jak te moje dobre) ale u mnie w "działowej" niebyło opcji wyminąć pręta, tu będzie "pomiędzy mieszkaniami" i naprawdę pożyczałem od znajomych sprzęty aż doszedłem do takiego co się wwierca. akumulatorowym nawet z tym dobrym wiertłem to bym sobie mógł się dobić co najwyżej do pręta lub kamyczka.

zakładam że z
@drinkIT: tak całe życie w tym robię. Ostatnio wycinałem żelbetową działówkę w wielkiej płycie metodą nawiercania i wyciągania elementów mniej więcej 50 na 50. Jednym wiertłem to zrobiłem bez dania mu nawet wytchnienia. Jedynie chłodzenie co trzeci czwarty otwór.
@drinkIT: no ale to normalne, że jak przeciągniesz na wylot w żelbecie, to po drugiej stronie zrobisz wyrwę. Te działówki mają 5-6 cm i trzeba sobie nakleić taśmę na wiertło lub założyć ogranicznik, wiercić na 4,5 cm i pod koniec delikatnie. Nie nie kłamię, tu masz foto tej ścianki
Smarek37 - @drinkIT: no ale to normalne, że jak przeciągniesz na wylot w żelbecie, to...

źródło: IMG_20240124_165810

Pobierz
@drinkIT Żeby "odczarować cyferki", to trzeba zwrócić uwagę na jednostkę. Te wartości liczbowe to kiloniutony, kN. Czyli zaznaczona wartość to 1100N. Stosując inżynierskie przybliżenie jak podzielisz to przez 10 to uzyskasz liczbę kilogramów. Przy czym chodzi tu o siłę działającą wzdłuż kołka. Ty wieszasz szafki, które będą się dodatkowo opierać o ścianę.