Wpis z mikrobloga

A ile zarabiają na godzinę?


@G06DbT: minimalnej ustawowej nie ma, wg taryfy ustalonej przez związki zawodowe i dotyczącej wszystkich pracowników branży, pracownik supermarketu zarabia nie mniej niż 162,23 NOK za h (około 60 PLN/h). Kwoty brutto, netto około 126 NOK/48PLN

Czyli w PL pieczarki kosztują 8 PLN za kg, w NO 30 PLN za kg, pracownik żabki może kupić za h pracy około 2,5kg pieczarek (zakładając że zarabia minimalną) a pracownik
@G06DbT 216kr to niewiele. W magazynach jest to przeważnie miedzy 260-300kr na godzinę, nadgodziny +50%, w soboty niedzielę przeważnie +100%. 10kr to 1$. Dochodzą dodatki przy pracy zmianowej. Generalnie jest to 500.000 do 600.000 rocznie, czyli jakieś 230.000zl brutto. Przy tej kwocie podatek wyniesie około 30% minus różne ulgi. Wystarczy, płacisz czynsz, ubezpieczenie, ratę za auto i zostaje ci przynajmniej połowa na życie.
Więc nie tylko ja mam odczucia, że freia obniżyła jakość( ͡° ʖ̯ ͡°)


@panmimoskok: Nie tylko ty. Ja przestałem kupować od początku poprzedniego roku. Cóż, w końcu Freia należy do Mondelez. Konkurencja jest słaba, więc mogą robić co chcą. Norwegia w pigułce.