Wpis z mikrobloga

#eurowizja

Moja analiza zwycięzcy, póki co:

Według średniej punktacji z 2016-2023 tegoroczny zwycięzca potrzebuje ok 530 punktów.

Najniższy próg to 498. (2019)

Więc obstawiam, takie ~500 dla wygranego, bo prawdopodobnie szykuje się słaby rok i punkty rozdzielone mocno między topke.

Moja analiza póki co (13/37 krajów)
--
Czechy, Albania, Slovenia, Malta <- Nie ma co się rozwodzić, brak szans na zwycięstwo.

Hiszpania, Luxemburg -> Tu by się musiały jakieś cuda zadziać, Luxemburg "debiutuje" więc dodatkowe punkty

Irlandia -> Ciekawa propozycja, raczej pewny awans. Musiałby być spektakularny wynik od telewidzów, bo nie widzę tego w top3 Jury.

Polska (Steczkowska) -> Tu w sumie podobnie, spektakularny wynik od widzów (300+) i musielibyśmy pierwszy raz dostać od Jury tak dużo punktów tz. powyżej 150 na pewno.

Estonia (Puulup) -> Szczerze? Myślę że mocno niedoceniania propozycja, która bez problemu może wkraść się do topki. Potencjał na wygranie tele z pewnością (350+150)?

Francja -> Nie widzę tego. Jest to słabsze od Francji 2021 A wtedy już nie wygrała. Może top1 od jury być. Ale raczej tele nie pomoże aż tak bardzo

Włochy (Sinceramente) -> Tutaj myślę, że spokojnie będzie top5, po tym jak rok temu Włochy dostały 180+180 (z tą piosenką), myślę że ciężko żeby Włochy miały dużo słabszy wynik, ale do wygranej zabraaaknie trochę.

Ukraina -> Obecny faworyt. Niestety nie widzę tego. Kalush dostało 440+180, rok temu też mało od jury. Potencjał na wygranie tele, z jury może być gorzej. 300+200 to bardzo możliwy wynik (szanse póki co największe)

Norwegia -> Wszystko tu zależy od Jury, ale Norwegia od lat dostaje od niej bardzo mało (2019, 2023) Przy fajnej pozycji startowej ma szanse na wygraną. (Też 300+200?)

Póki co dla mnie brak konkretnego faworyta, zobaczymy dalej ;)

#roadto500
  • 2
  • Odpowiedz
@OstatniZnak Ukraina na razie faworyt.
Francja jest tak bardzo do bólu francuska, że bardziej się nie da. To samo o francuskiej propozycji myślałam w zeszłym roku, jednakże Evidemment zjadało tegoroczną piosenkę na śniadanie, miało to coś, co sprawiało, że piosenka wkrecala się w głowę, a mimo to w głosowaniu La Zarra wypadła słabo. Sukcesu w tym roku nie wróżę
  • Odpowiedz