Wpis z mikrobloga

Neuropa maipuluje. Zaskoczeni? Na stronę główną wdarło się zmanipulowane znalezisko pt. Sławomir Mentzen (Konfederacja) nie ma zielonego pojęcia jak działa pigułka "po" z uciętym filmikiem od Koroluka. Bożyszcz neuropy został już wyjaśniony na twitterze po czym zamilkł. W dalszej części tej uciętej wypowiedzi Sławomir Mentzen wyjaśnia w czym jest rzecz. Otóż problem pojawia się, gdy nastolatka weźmie pigułkę "dzień po" a np. od miesiąca jest już w ciąży. Dlaczego to takie wążne? Ano dlatego, że octan uliprystalu - substancja czynna pigułki - jest embriotoksyczny. Przeciwskazaniem do jego stosowania jest - niespodzianka - ciąża. Dlatego politycy Konfederacji sprzeciwiają się aby tabletka byłą dostępna bez recepty zwłaszcza dla osób nieletnich. Konsultacja z ginekologiem jest niezbędna aby wykluczyć, że kobieta już jest w ciąży w wyniku wcześniejszego stosunku.

Mój komentarz pod znaleziskiem: https://wykop.pl/link/7360841/slawomir-mentzen-konfederacja-nie-ma-zielonego-pojecia-jak-dziala-pigulka-po/komentarz/122342851/

#polityka #konfederacja #4konserwy #neuropamanipuluje #bekazlewactwa
L3stko - Neuropa maipuluje. Zaskoczeni? Na stronę główną wdarło się zmanipulowane zna...

źródło: daljlkfjsd

Pobierz
L3stko - Neuropa maipuluje. Zaskoczeni? Na stronę główną wdarło się zmanipulowane zna...
  • 8
  • Odpowiedz
@L3stko: a to jak mając 18 lat weźmie to już nie ma problemu?

Dlatego politycy Konfederacji sprzeciwiają się aby tabletka byłą dostępna bez recepty zwłaszcza dla osób nieletnich. Konsultacja z ginekologiem jest niezbędna aby wykluczyć, że kobieta już jest w ciąży w wyniku wcześniejszego stosunku.


A przed zakupem alkoholu czy papierosów będą testy ciążowe? Czy z tym tez nie ma problemu?
  • Odpowiedz
@L3stko: Oczywiście użyłem skrótu myślowego i pytałem czemu ma nie być dostępna bez recepty dla dorosłej osoby. Jak wiemy każda osoba jest odpowiedzialna za siebie. Przy pigułce dzień po istotny jest czas po którym zażyje się pigułkę. Skoro jesteś zatroskany o to aby kobiety nie brały pigułki po terminie to powinieneś popierać łatwy dostęp do pigułki. Opcjonalnie przy zachowaniu recepty gwarancje dostępu do darmowego ginekologa dla każdej kobiety w ciągu 24
  • Odpowiedz