Wpis z mikrobloga

#elektronika #audio #druciarstwo #mechanika #elektryka #diy

Witam. Potrzebuje zasilić czymś taki tani wzmacniacz. Aby osiągnąć pełna moc potrzeba zasilacza 24v?
Nie mam zielonego pojęcia o elektryce/elektronice. Zabaw z prądem unikam bo wszystko zaraz spalę.

Potrzebuje fachowej porady a najlepiej podlinkowania co kupić żeby to działało tak jak należy.
Oczywiście jak najtaniej bo to do słuchania muzyki w garażu a nie żaden sprzęt dla audiofilów.

W kom drugi screen z opisu aukcji od chińczyka
Bambrx - #elektronika #audio #druciarstwo #mechanika #elektryka #diy 

Witam. Potrzeb...

źródło: IMG_20240209_082818

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Bambrx myślę że taki zasilacz kupisz w większości sklepów elektronicznych, prędzej na 25v ale istotny jest rozmiar wtyczki, możesz to podać przy kupnie albo mieć ten wzmacniacz ze sobą.
  • Odpowiedz
@Bambrx: najbezpieczniej bedzie kupic wlasnie taki zasilacz (ta delta), kabel do gniazdka, kawalek kabla do wzmacniacza i wtyczka taka jaka potrzebujesz i bedzie dzialac tylko musisz dobrze podlaczyc + i - do wtyczki
  • Odpowiedz
@Bambrx: tak, firmy delta, mean well to są dobre chińczyki, tylko do zasilacz modułowych będziesz potrzebiował kabel sieciowy i drugi do połączenia ze wzmacniaczem, do tego napięcie sieciowe masz tam nieosłonięte na zaciskach śrubowych. Może faktycznie poszukaj gotowej kostki w obudowie, od razu z kablem i wtyczką.
  • Odpowiedz
  • 0
@zetisdead: sprzęt będzie pracował w kurzu i syfu z szlifowania metalu itd.
Może przydałoby się coś ala ładowarka od laptopa ale nic nie mogę znaleźć
  • Odpowiedz
wtyk 5.5x2.2 a u mnie powinien być 2.1. czy to przejdzie?


@Bambrx: nie ma wtyków 2.2mm, pewnie na stronie jest błąd w opisie.
Są 2.1 i 2.5. Wtyczkę 2.5 da się włożyć do gniazda 2.1, ale będzie luz i będzie tracić kontakt.
  • Odpowiedz