Wpis z mikrobloga

  • 0
@hydrocyfolumpus: o kleju do papieru nie słyszałem. Próbowałem na lakier do włosów, ale nie pomogło. Drukuję okazjonalnie i nie chciałem tracić czasu na próby.
Z kalibracją nie mam problemu. Złożyłem drukarkę i jest dobrze. Autopoziomowanie robi dobrą robotę.
@bakalarz ja tam wolę klej do papieru, lakier wszędzie się osadza i się wszystko lepi, a klejem pyk,pyk, byle jak posmarujesz i możesz drukować, a co jakiś czas ściągasz płytę i pod ciepłą wodą schodzi. No i jest tani, nie to co te wynalazki w internetach. Aha, w sumie to nie napisałeś czym drukujesz, ale zakładam że pla, bo petg raczej nie ma problemu z lepkością.
@bakalarz: to jest podkładka PEI czy masz tam jeszcze jakieś szkło? 2 lata drukuje na PEI na enderze S1 i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby wydruk odchodził. Co kilka wydruków jedynie czyszczę stoł IPĄ.
  • 0
@emesi: przez pierwszy miesiąc nie miałem problemu z lepkością, a po miesiącu wszystko zaczęło odpadać. Szybko musiałem coś wymyślić, bo inaczej bym się zniechęcił.
@bukszpryt Dzięki. Musiałem nie doczytać. Jutro z rana spróbuję.
@hydrocyfolumpus petg też mi się odkleja. Temperatura stołu na petg 70°C.
@bakalarz: Wymień to co masz na blachę pokrytą teksturowanym PEI. wystarczy przed każdym wydrukiem przetrzeć szmatką z alkoholem żeby odtłuścić po paluchach i jest wszystko ok bez żadnego kleju itp.
  • 0
@bukszpryt: to taką podkładkę mam oryginalnie z drukarką. Tylko nie wiem czemu przestała działać i co zrobiłem źle. A taniej niż nowa podkładka jest dalej drukować na tym kleju co mam. Na początku umyłem wodą i nie pomogło. Później przemyłem alkoholem też bez skutku. Następnie acetonem i też bez efektu.
@bakalarz: Albo Ci się dysza troszkę zużyła i z-offset się zmienił (podrukuj sobie z dużym skirtem/brimem i w trakcie reguluj wysokość dyszy aż zacznie łapać), albo po prostu masz stół jak Durczok i dlatego nie klei. Wyciągnij szkło, umyj porządnie wodą z mydłem używając szorstkiej gąbki, po wyschnięciu dodatkowo doczyść IPĄ.