Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z was miał egzamin online w pracy? Brałam udział w kursie rachunkowości w korpo i teraz przyszedł czas na egzamin. Praca jest zdalna, więc egzamin również. Ktoś wytłumaczy jak to może wyglądać? Egzamin ma być na specjalnej platformie oraz będzie z włączonymi kamerkami na teams. Ale absolutnie nie będzie można klikać gdzieś poza tą platformę żeby się trochę wspomóc?
#korpo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Chodzisz z laptopem dookoła pokoju, żeby pokazać, że nikogo nie ma. Potem musisz usiąść tak by za plecami było widoczne wejście. Program monitoruje cały twój pulpit, a obserwator teoretycznie patrzy się cały czas na twoją kamerę i pulpit oraz odpalone procesy. Czasu na ściąganie raczej nie będzie, bo pytań będzie za dużo na zadany przedział czasowy.

Tak to wygląda przynajmniej w firmie masowo organizującej szkolenia
  • Odpowiedz
@programista15cm Ja w poprzednim mieszkaniu nie miałem drzwi, bo było w kształcie U. Zapytałem się obserwującej czy chce wycieczkę po całym mieszkaniu czy pokój z kuchnią wystarczy? Nie chciała wycieczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mirko_anonim Dlaczego strasznie? Skoro jesteś przygotowana to nie ma czym się stresować, a jak nie jesteś to żadne ściągi czy internet ci nie pomogą. Lepiej przełóż egzamin wtedy na inny termin.

Ja sam zdawałem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Po prostu będą mieli kilkanaście osób jednocześnie na ekranie i obserwować kto kombinuje. To widać. Myślisz, że nauczyciele nigdy nie widzieli jak dzieciaki ściągają? Widzieli tylko grali w tę grę pozorów, że oni "uczą", a dzieciaki się "nauczyły".
  • Odpowiedz