Wpis z mikrobloga

@Kris_777 Konfederacja jak zawsze bez rigczu. Bo o ile można dyskutować nad wsparciem socjalnym dla Ukraińców, to bezcłowy handel (o ile działa w dwie strony) jest znacznie bliżej wolnorynkowych ideałów niż blokowanie konkurencji (nawet zagranicznej) wysokimi podatkami, i tym samym szkodzenie konsumentom.
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: ty wiesz co piszesz. Wolnorynkowe.
Żeby dotarło Polska produkcja jest droga przez wymogi unijne, ukraińska jest tania bo tych wymogów nie musi spełniać. Jak Polska ma konkurować na wspólnym rynku gdy jednych obowiązują regulacje a drugich nie. To ma tyle wspólnego z wolnym rynkiem co większość osób na tym tagu.
  • Odpowiedz
@Inozythol 1. Ale nawet jeśli na Ukrainie nie są przestrzegane wymogi unijne, to już w unii tak, więc produkty jeśli chcą trafić na rynek europejski ( w tym polski) muszą tych wygrana przestrzegac
2. Cła raczej nie mają wspólnego nic z samymi wymaganiami tylko ochrona lokalnego rynku. Czy słusznie? Dla firm lokalnych jak najbardziej jest to ok, dla konsumentów już nie.
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane:
1. XD xD xD rypie nie rozmawiam z Tobą bo nie rozumiesz w ogóle o czym mowa. Rozprawiasz się jak ksiądz o ruchaniu. Skończyłem już dawno wdawać się w dyskusje bo do większości i tak nie trafia a reszta to trolle
  • Odpowiedz
@patykiem_pisane: pierwszy twój punkt wskazuje na to że masz pojęcie o temacie takie jak ksiądz o ruchaniu. Gadasz o tym tak jak Piotruś mówiący o tym, że mleko to się kuouje w kartonie, a krowę widział na obrazku i nie wie po co komu ona. Tobie nie muszę niczego tłumaczyć natomiast każdy kto ma trochę rozumu albo zna się lepiej w oczywisty sposób się ze mną zgodzi. Możesz teraz osiąść na
  • Odpowiedz
@sandal: problem taki że nie jestem konfiarzem. Natomiast bawi mnie jak trolle lewackie mają na tagu o konfie większą aktywność niż sami zainteresowani. Nawet już w trakcie dyskusji z jednym debilem przyznał się że wypełnia instrukcje partyjne za friko. Jakie to poniżające spamować internet dla swojej opcji politycznej i nawet nie mieć obietnicy czegokolwiek xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Inozythol Wiesz i to jest zabawne, byłem kiedyś ultra prawy i w dodatku korwinistą, a teraz wyśmiewam konfę bo z biegiem czasu uważam że to partia żart. I w ich oczach jestem lewakiem.
  • Odpowiedz
@sandal: tak tak wszyscy byli korwinistami xD najbardziej mnie bawią wyznania byłych korwinistow którzy doznali olśnienia obrazili się na Korwina i tym samym na wolny rynek, libertalianizm i nagle im się serduszko zrobiło takie bardziej lewe i socjalne.
  • Odpowiedz
@sandal: po tytule stwierdzam że ten link nie dotyczy tematu rozmowy stąd nawet nie podejmuje polemiki żeby odwrócić uwagę od sedna ;) nie że mną te numery
  • Odpowiedz
@sandal: ale ty mnie nie szufladkuj, nie mierz mnie swoją marną miarką, to że ty byłeś k.tynem jednej opcji a potem doznajac oświecenia zostałeś k.tynem drugiej opcji nie oznacza że ja też nie mam swojego mózgu. Ja nie jestem agitatorem żadnej opcji bo nic z tego nie mam a z pobudek czysto obiektywnych mogę wskazać że konfa może i jest mniejszym złem niż reszta ale to wciąż dno. Natomiast idee jakie
  • Odpowiedz