Wpis z mikrobloga

Hej
Pytanko bo obklejałem sobie wkład ceramiczny komina zaprawa ale u góry została szpara(zaznaczyłem na zdjęciu) i wkleiłem dwa kawałki styropianu na piance montażowej i przy okazji uszczelniłem.
Piec na pellet jak coś mam i pytanie czy się coś nie stanie od temperatury z tą pianką i styropianem?
Dotykałem wkładu jak się paliło (60 stopni na piecu) i wkład był troszkę ciepły.

#budownictwo #dom #remont
Cinek93 - Hej 
Pytanko bo obklejałem sobie wkład ceramiczny komina zaprawa ale u góry...

źródło: temp_file6470755351129888703

Pobierz
  • 9
@darek-jg kurcze nie wiedziałem i po prostu zakleilem zaprawa murarska...
Teraz to już musztarda po obiedzie :(
A chciałem żeby to tylko jakoś ładniej wyglądało i oko cieszyło bo tak to stało tylko od dołu na zaprawie i w kominie jest przykręcone uchwytami
@Cinek93: może pęknąć , jak wyżej ma się gdzie rozszerzać tzn oblepiłeś tylko na dole to pół biedy z drugiej strony zaprawa odbiera ciepło więc się bardzo nie nagrzewa to i rozszerza się mniej. Jakby to był kominek to też gorsza sprawa
@darek-jg tak oblepilem tylko od przodu. Z boku cegły i zaprawa murarska. Przy stropie właśnie już dałem tylko kawałek styropianu i tyle. Później swobodnie stoi już w kominie na uchwytach.
Temperatury tam nie będzie dużej bo to pellet ale każdy materiał teoretycznie się rozszerza przy wzroście temperatury.
Spróbować to szlifierka 230 mm z tarczą do betonu naciąć to z jednej i drugiej strony jak dam radę podejść? Wzdłuż wkładu od góry do
@darek-jg ehh
Nowy wkład zamontowany, cała nowa kotłownia, piec na pellet nowy i niewiadomo co będzie w przyszłości przez mój błąd
A tak się cieszyłem, że udało się wsadzić w tym domu ceramikę do komina.
Teraz to już nie wiem co robić