Wpis z mikrobloga

Siemanko, stała się rzecz straszna.... Właśnie dostalem przepustkę na 3miesieczny bilet MPK 🤦‍♂️ ogólnie uważam, że mogło dojść do błędu pomiarowego zwłaszcza że prędkość była mierzona z tajnego BMW, w dodatku dwupasmówka zero zabudowań chodników no ale znał teren zabudowany... Mniejsza, ogólnie prędkość zmierzona 102 na odcinku 100m, dodatkowo po prostu wyprzedzałem jadąc lewym pasem i chciałem zjechać na prawy (wyprzedzałem właśnie BMW...). W każdym razie, da się jakoś odwoła.? Jest sens próby chociaż anulowania wstrzymania prawa jazdy? Z góry dzięki.

#prawojazdy #ruchdrogowy #prawodrogowe #mandat #motoryzacja
  • 35
@jarrem: nie wiem jak te w BMW ale suszarki mają właśnie 2km/h tolerancji chyba i tutaj bym szukał możliwości. Druga to taka czy pojazdy jechały tą samą prędkością bo były już afery, że nieoznakowany miał zoom włączony i nie widać wtedy dobrze różnicy w prędkości na filmie.
via Android
  • 0
@Fanaticz no właśnie wiadomo tyle że zostałem zmierzony na odcinku 100m, a pomiar jest dokonywany na podstawie prędkości radiowozu. Dlatego zastanawiam się czy jest szansa chociaż prawko odebrać odwołując się, czy gra jest warta świeczki czy zaraz wyjdą kosztu większe niż mandat i odebrane prawko na 3msc
@jarrem ale przyjąłeś mandat ? Czy policjant nadal czeka na twoją decyzję? Bo jeżeli dostałeś mandat to zgadzasz się z przedstawionymi dowodami i siłą rzeczy przyznajesz się do winy.
@jarrem jak przyjąłeś mandat to temat zamknięty. Jeśli nie, to dostaniesz wyrok z sądu (mandat, punkty karne + koszty). Wtedy na wyroku piszesz "nie zgadzam się", wkładasz do koperty i odsyłasz do sądu, który ciebie skazał i rusza apelacja. Tylko tak masz opcję coś ugrać.
@jarrem a to odwołanie nie jest wtedy jak nie przyjmujesz? I bardziej na poprawność czynności (w sensie wylegitymowanie się policjanta), a nie na samo wykroczenie?

Przyjąłeś to po sprawie. Zgodziłeś się. Tutaj jest decyzja policjanta o zatrzymaniu PJ za stwarzanie zagrożenia i automatyczna decyzja starosty o zatrzymaniu PJ na 3 m-ce.

Predzej oddadzą tobie kwity niż sprawa na wokandę trafi, nie mówić o udowodnienie potencjalnego błędu.

Swoją drogą, przyznaj się, ile jechałeś?
via Android
  • 0
@jarezz nie wiem ile jechałem na pewno nie 50, pusta dwupasmowa droga przy wjeździe na obwodnicę bez zabudowań, nie mówię że jestem święty i nie popełniłem wykroczenia, jednak jakoś te 2km/h mnie męczą. Gdyby to było ewidentnie nie wiem 120 to nawet bym nie dyskutował. A odwołać się z tego co wiem mogę od mandatu.
jarrem - @jarezz nie wiem ile jechałem na pewno nie 50, pusta dwupasmowa droga przy w...

źródło: temp_file68311691282741683

Pobierz
@jarrem dobrze wiedzieć jak to odwołanie działa. W takim razie odwołuj się ale pamiętaj, że bilet na MPK to decyzja administracyjna starosty na wniosek policji. To starosta będzie musiał decyzja administracyjna PJ.

Policja zatrzymuje blankiet, nie uprawnienia. Ogólnie to po małej stluczce mogą wystąpić o takie odebranie PJ porze starostę.
@jarrem: nie masz, te 7 dni to jest na błędy administracyjne, np wystawienie mandatu za czyn nie zabroniony.
Z tego gówna, za prędkość, nie przyjmuje się z zasady, prawie nigdy nie robią pomiaru zgodnie z procedurą
via Android
  • 0
@jarezz wiem właśnie, w teorii nic nie tracę. Kwestia czy jest sens brać jakiegoś prawnika czy to coś da. Dobrze wszyscy wiedzą że pomiary nie są dokładne to jedna rzecz, a druga to jest w tamtym miejscu tak bezsensowne ograniczenie do 50, jakby na ekspresówce wstawić 50 na 0.5km... było już takie miejsce w Lublinie gdzie czaili się celowo na nieświadomych kierowców, tu właśnie też śmiało można łapać w ten sposób. Tak
@jarrem dobrze, niech będzie ale mi chodzi, że mandat, a decyzja starosty to dwie zupełnie odrębne kwestie. Nawet jeśli ugrasz z mandatem, że był nałożony nieprawidłowo to kolejna sprawa, to postępowanie administracyjne starosty. Minimum to chyba 14 dni roboczych.

Te 7 dni na odwołanie od mandatu, to czas dla ciebie żebyś je złożył, a nie czas w jakim przełożony policjantów je rozpatrzy.
via Android
  • 0
@jarezz ale ja dobrze rozumiem że mam 7dni na złożenie. Nie mówię że jestem święty, za to ty zachowujesz się jakbyś kazdy krok w swoim życiu stawiał zgodnie z prawem. Uważam po prostu że niesłusznie straciłem prawo jazdy i tyle
@jarrem nie, piszę bo znam ten proces doskonale. Sam straciłem prawko za punkty, musiałem zdać ponownie egzamin, a w międzyczasie szukałem czegokolwiek, żeby dało mi nadzieję na odzyskanie PJ i oczywiście też uważałem, że policja i starostwo popełnili bledy.