Wpis z mikrobloga

Taka mnie myśl naszła. Czy używał ktoś VR na Steam Decku albo innym handheldzie? Myślę nad zakupem VR do PC ale najwygodniejszym sposobem na niewymagające tytuły czy oglądanie treści w necie wydaje mi się VR podpięty pod SD. Czy warto kupić w 2024r VR ogólnie? I czy warto rozważyć zakup konkretnego modelu właśnie pod SD?

#vr #steamdeck #pcmasterrace #komputery
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@kidi1: Do tego służy wymiana zdań, żeby nakreślić szerszy obraz zwolenników i przeciwników danej koncepcji. Jak mam inaczej się dowiedzieć jak nie zapytać na wypoku( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MxS89: Oczywiście, że jest absurdalne. SD nie jest zoptymalizowany pod VR, działać pewnie będzie ale przyjemność z tego żadna. W erze relatywnie tanich, niewymagających PC oculusów, podłączenie VR do handhelda jest głupie.
  • Odpowiedz
@MxS89: Powinieneś zapytać jakie są wrażenia tych co już to mają a nie czy warto. Nie zarobisz na tym, więc "warto" to złe słowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Serniczek_Szatana: Nic nie jest głupie ja robiłem takie posrane projekty, że dla mnie nic nie jest głupie ale dzięki za wyrażenie swojej opinii jest ona niezwykle istotna :)

@kidi1 I tak i nie, może masz rację, może nie ale dzięki za cenne rady :)
  • Odpowiedz
@MxS89: Po co odpalać niewymagające gierki za pośrednictwem SD skoro można je odpalić natywnie bezpośrednio na goglach typu Quest 2 albo Quest 3?
  • Odpowiedz
  • 0
@Horvath: Nie wiem, nie mam Googli VR, chciałem je kupić z myślą o PC przy okazji przetestować je na SD, bo wydaje mi się to dość ciekawym pomysłem, Zwykła ciekawość, koncepcja taka w głowie się narodziła. Stąd te pytanie
  • Odpowiedz
@MxS89: Bierzesz Questa i do przeglądania netu, oglądania filmów nie potrzebujesz niczego więcej.
Więc pomysł mocno nietrafiony ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo sensu to nie ma za dużo.
  • Odpowiedz
@MxS89: To nie ma absolutnie sensu. Przecież SD ma rozdziałke 1280×800, jak Ty chcesz grac w gry np. na takim quest3 przy pomocy SD gdzie musisz miec min te 72Hz a najlepiej 120Hz, czyli 140klatek/s lub 240klatek/sek (bo stereoskopia) w rozdzielczosci 2064 x 2208 na jedno oko? No i jak chcesz podpiać sie do SD? Potrzebujesz szybkiej sieci wifi (min. 1200Mbps a nalepiej 2400) oraz dodatkowo SD musiałby każda klatkę obrazu
  • Odpowiedz
vr nie dziala na steam os


@ChojaK: Oczywiście, że działa. Inna kwestia czy moc Steam Decka wystarczy do płynnego grania. Ogólnie VR na Linuxie z każdym miesiącem działa coraz lepiej.
  • Odpowiedz
@Khorne_: Ja probowalem odpalic steamVR na steam os i nie odpalał. Chyba ze mowimy o innym VR. Pamietaj ze steamVR jest wgrany w steam. To nie jest osobna aplikacja.
  • Odpowiedz