Wpis z mikrobloga

#hydraulika #ogrzewaniepodlogowe @janznetu hej zamontowałem dzisiaj rozdzielacz mam parę pytan

1.ile minimalnie muszę zostawić miejsca od góry nad rotametrami? wystarczy 10cm tak żeby dało się je obracać?

2.do czego jest ten czarny zaworek Spustowy z prawej strony od dołu belki, każda belka ma swój, Przecie wody się tym nie spuści skoro podłogówka jest niżej.

3. obecnie oryginalnie są wkręcone 2 manualne odpowietrzniki. rozumiem że do próby szczelności je zamykam a na końcu wymienia. na automatyczne?
KrowkaAtomowka - #hydraulika #ogrzewaniepodlogowe @janznetu hej zamontowałem dzisiaj ...

źródło: temp_file8860287068836616585

Pobierz
  • 4
@KrowkaAtomowka: 1. 2-3 centymetry tyle spokojnie wystarczy aby komfortowo je wykręcić w przyszłości
2. najbardziej będą pomocne przy odpowietrzaniu podłogówki, ewentualnie w przyszłości do płukania układu
3. w zależności jak będzie zalewany układ i odpowietrzany przy rozruchu można je wymienić na automaty ale jeśli będzie na początku dobrze odpowietrzony to lepiej te zostawić.
@KrowkaAtomowka: wykręć sobie rotametr i spróbuj wyjąć, to będziesz wiedział jakie jest minimum.
Zaworków używam do napełniania podłogowek. Zamykam wszystkie, zakładam wąż na zaworek na belce zasilającej i krótki na powrotnej, który daję do wiaderka. Przelewam każdą pętlę po kolei wodą z sieci aż z węża w wiaderku przestaną lecieć pęcherzyki powietrza.
Automatów nie zakładam, chyba, że są oryginalnie na belkach.