Wpis z mikrobloga

Mireczki przymierzam się do zmian funkcjonalnych kuchni w mieszkaniu i chce zmienić położenie kuchenki i płyty indukcyjnej poprzez przesunięcie ich dalej od zlewu, na drugą ściane i o ile nie mam problemu aby pociągnąć dalej siłe to w przypadku okapu mam pewną zagwoskę. Ponieważ w mieszkaniu są dwie kratki wentylacyjne, czy ma to to znaczenie do której z nich podłącze okap kuchenny?
Strzałki wskazują umiejscowienie kratek wentylacji. #remontujzwykopem #remont #wykonczenia #majsterkowanie
ArndeGothia - Mireczki przymierzam się do zmian funkcjonalnych kuchni w mieszkaniu i ...

źródło: 20240204_144531

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: są jakieś patenty które umożliwią aby poprowadzić okap do tej dedykowanej wentylacji na dwóch zakrętach aby wyglądało to estetycznie na płytkach ceglanych i było funkcjonalne?
  • Odpowiedz
@ArndeGothia: pewnie zalezy od dewelopera, ale np. u mnie w jednej była kratka systemowa, a w drugiej tylko klapa zwrotna. Masz zdjecia? Jesli wentylacja mechaniczna to w jednej bedziesz czuł ciag powietrza. Na rysunkach płyte zazwyczaj daja po stronie kratki okapu
  • Odpowiedz
  • 0
U mnie oba otwory mają taką samą kratke. W tej z prawej rzeczywiście czuć ciąg i po tej samej stronie po pukaniu w ściane słyszę że jest to płyta kartonowo gibsowa a jak ktoś włączy u siebie okap to czuć i jest większy hałas a ta z lewej jest bardziej zakurzona wręcz w środku jest gruba warstwa kurzu i po tej stronie jest pustak
ArndeGothia - U mnie oba otwory mają taką samą kratke. W tej z prawej rzeczywiście cz...

źródło: 20240203_154624

Pobierz
  • Odpowiedz