Wpis z mikrobloga

Hejko, przyszedł czas na zmianę komputera. Praca biurowa + gierki (bez AAA - jakieś TFT, minecraft, czasem coś nowszego). Zależy mi na szybkości, pełnej klawiaturze i znośnej kulturze pracy przy obciążeniu. Ekran myślę, że 15,6/16 cali coby dało się z nim poruszać. Myślałem nad Dell G16 z RTX 4070 i i9 13 gen., ale oczywiście nie ma numerycznej. Budżet około 10 tys. złotych - jak będzie warto, to dołożę. Z góry dzięki za pomoc :)
#komputery #laptopy
  • 9
@Daddywog: Dla przykładu mam Dell G5 z Ryzen 4800H i RX 5600M. Cyberpunk na wysokich w okolicach 50-60 FPS, The Division 2 na maksymalnych ustawieniach 60 FPS. Do "pracy" Lightroom i Ableton, nie ma szans dojechać procesor do maksymalnego użycia.
  • 0
Trolling nie, po prostu pytam bo się nie znam xD
Może doprecyzuję - przez pracę biurową rozumiem system księgowy z bazą SQL (jednocześnie dwie-trzy instancje - nie wiem czy tak się to dokładnie nazywa) + Excel (z miarę duże pliki) + Thunderbird + Youtube na drugim ekranie. Nie wiem jakie podzespoły za co odpowiadają. A co do gier, to nie gram i nie planuję w jakieś topowe gry - ale jak się
@Daddywog: przy podobnej pracy spokojnie ogarnia mi Ryzen 5 5 gen z integrą. System księgowy (Optima) + około 6 instancji SQL+ standardowo chrome z kilkunastoma kartami, thunderbird, jakieś połączenia zdalne, dwa monitory, YouTube w tle. Z gier z ciekawości sprawdzałem lola i wiedźmina 3, działają bez problemów.
Sprawdź ile ci zajmują bazy z tego SQLa, bo może warto będzie wziąć więcej ramu i kupić SQL standard.
Ciekawosta - mam pewien plik
@Daddywog do takich zastosowań to laptop biurowy za 4k starczy z nawiązką, jak już musisz to bierz coś z i5 i RTX 4050, ale gry typu TFT to chodzą na integrze. 4070 to karta do grania w AAA na ultra w rozdzielczości powyżej 1080p, i9 to nawet nie skomentuję bo to xD
@Daddywog: mam też porównanie Ryzen 5 (6 rdzeni 12 wątków) i Ryzen 7 (8 rdzeni 16 wątków). Żadnej różnicy. Dosłownie nie udało mi się zauważyć żadnej różnicy. Więcej dało mi zwiększenie ilości RAMu.