Wpis z mikrobloga

#zwrot

Pytanka do speców:

1.Dlaczego ustawodawca nakazał sklepom przyjmowanie zwrotów towarów kupionych przez internet w ciągu 14 dni,nawet jeżeli były przez klienta używane i mają rozplombowwne opakowania,natomiast przy zakupie stacjonarnym sklep nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu otwartego towaru? Dlaczego dyskryminuje się sklepy internetowe,które muszą bujać ze sprzedażą używanego syfu zwróconego przez klientów?

2.No kupiłem smartfon przez neta-opakowanie rozplombowane,zniszczone,telefon wymacany.I co teraz ten sprzedawca z tym zrobić jak mu to zwrócę? Kto ci teraz kupi taki telefon? Jak zejdzie na outlecie za 70% ceny to będzie cud,ale sprzedawca i tak na tym traci.Dlaczego prawo jest takie chore i pozwala na coś takiego?

3.To,że elektromarkety przy zakupie STACJONARNYM przyjmują używaną przez tydzień pralkę to tylko i wyłącznie ich dobra wola.Przykładowo przy kupnie NP.baterii umywalkowej mniejsze sklepy nie przyjmują zwrotów,jeżeli popłynęła przez nią chociaż kropla wody.
  • 3
@polot: bo przez internet nie widzisz co kupujesz, może dlatego
ale, sklep ma prawo zwrócić ci różnicę między tym za ile kupiłeś, a a ile telefon stracił na wartości przez twoje użytkowanie, czyli za zmacany telefon teoretycznie mogliby ci odjąć jakiś procent przy zwrocie
.No kupiłem smartfon przez neta-opakowanie rozplombowane,zniszczone,telefon wymacany.I co teraz ten sprzedawca z tym zrobić jak mu to zwrócę? Kto ci teraz kupi taki telefon? Jak zejdzie na outlecie za 70% ceny to będzie cud,ale sprzedawca i tak na tym traci.Dlaczego prawo jest takie chore i pozwala na coś takiego?


@polot: to prawo zostało wprowadzone bo nie masz możliwości zapoznania się przed zakupem jak dana rzecz wygląda a sprzedawca w sieci musi
via Android
  • 0
@darek-jg w sklepie stacjonarnym TEŻ NIE MAM MOŻLIWOŚCI zapoznania się z telefonem czy pralka-są zapakowane i nie mogę niszczyć opakowania,żeby je wyjąć i zobaczyć.Jeżeli chociażby pierdnęła na opakowanie w sklepie stacjonarnym tracę prawo zwrotu i nikt nie zmusi sprzedawcy,żeby przyjął taki towar