Wpis z mikrobloga

Heja, mam pada dual sense do ps5 i normalnie działał, aż przestał. Prawdopodobnie sie rozładował, ale po podpięciu do ładowania przez konsole miga raz na pomarańczowo i nic. Resetowałam go, zmieniałam kable, nic nie pomaga. Drugi działa i ładuje się normalnie… trup? Czy serwis coś pomoże czy kupować nowego? #elektroda #awaria #ps5
  • 11
  • Odpowiedz
@zarazusne: tam jest mało co może się zepsuć. Sprawdziłbym napięcie na aku. Przełożył aku z innego i zobaczył czy sam pad działa i ewentualnie posprawdzałbym bezpieczniki w padzie przy porcie USB C (obecnie najczęsciej za nie robią rezystory smd 0 Ohm małej mocy).
  • Odpowiedz
  • 0
@grand_khavatari z kuli nie ale z opisu który podałam mógłbyś ()

@Kryspin013 dzięki, rozkręcać go sama nie będę ale w takim razie chociaż zaniosę do serwisu, a nie kupię nowego odrazu!

@sm_m raczej sie nie podejmę, bo nawet nie wiem jak go otworzyć, w xboxie miałam wyjmowane aku a ten jest jedną bryłą mogłabym bardziej zepsuć :(
  • Odpowiedz
@zarazusne: To nie jest skomplikowane, potrzebujesz śrubokręt PH 0 (gwiazdkowy, tylko mały) i coś cienkiego do podważania. Obudowa jest skręcona 4 śrubami. żeby się do nich dostać musisz wydłubać przyciski R1 i L1 (są na wcisk, nic nie popsujesz) i wyciągnąć czarny element podważając go na czubku uchwytów pada (jest z bardzo giętkiego plastiku, nic nie połamiesz, zdejmij cały). Po odkręceniu śrub musisz odczepić dwa zaczepy koło styków stacji dokującej
sm_m - @zarazusne: To nie jest skomplikowane, potrzebujesz śrubokręt PH 0 (gwiazdkowy...

źródło: IMG_9913

Pobierz
  • Odpowiedz
@krysztalyMrugaly: Nie musi, ważne żeby nie maiło ostrych krawędzi (: Ja swojego wielokrotnie podważałem otwieraczem do butelek ze scyzoryka i nie ma śladu (do podważenia czarnego elementu nożyka do kartonu, takiego odłamywanego cienkiego i nie ma śladu). No ale racja, plastik będzie bezpieczniejszy.
  • Odpowiedz
@krysztalyMrugaly A dlaczego niby kobieta miała by sobie nie poradzić z rozebraniem pada? Co to umiejętność dedykowana facetom?

Straszny szowinizm wychodzi z tego komentarza.

@zarazusne Jest masa poradników na internecie jak to się robi, od poradników internetowych po fajne poradniki od IFixit, pamiętaj tylko że akumulator w dualsense to nie jest zwykły paluszek tylko dedykowany kawałek sprzętu. Jak czujesz się pewnie lub zwyczajnie nie bardzo obawiasz się o swój kontroler
  • Odpowiedz