Wpis z mikrobloga

  • 0
@darek-jg: niedawno byłą kontrola u weterynarza, zęby nie są przerośnięte, sianko ma cały czas. Z moich obserwacji wychodzi, że gryzie tylko kiedy ktoś przechodzi obok więc próbuje zwrócić swoją uwagę. Uspokaja się jak dostanie ogórka ale nie można go dawać za każdym razem kiedy prosi. Okazało się, że ma złamane podniebienie miękkie, możliwe że od tego gryzienia i próbuje znaleźć sposób, żeby to powstrzymać.
  • Odpowiedz
@Niqht: jak jest sama to niestety chce zwrócić na siebie uwagę i by ktoś był. Świniaka mozna mieć jednego ale trzeba mu poświęcać dużo czasu by nie zmarkotnial i zwariował od braku towarzystwa.
No a jak ma jednak towarzysza to znaczy że wyłudzacz i żul.
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: @dziad-jihad Świnka przygarnięta około miesiące temu, ma ok. 3 lata i cały ten czas była sama. Z tego co wiem w poprzednim miejscu takich wyłudzeń nie stosowała. Towarzystwo w drodze, trzeba tylko chama wykastrować, żeby się nie pozabijali.
  • Odpowiedz
@Niqht: no to nauczył się żulić :D moje też czasami odprowadzają człowieka przy kratkach i czasami gryzą. No ale nie na tyle by sobie coś zrobiły. Co do kastracji to gdzieś wyczytalismy, że w przypadku świnek kastracja nie zawsze jest gwarantem że się uspokoją i nie będzie walk w 'stadzie'. Owszem, może z samca alfa zrobić się ciepła klucha i popychadło, ale to nic pewnego. Gdyby nie dało by to nic
  • Odpowiedz
  • 0
@dziad-jihad: planuje połączyć samca z samiczką więc kastracja potrzebna, żeby uniknąć młodych, raczej połączę z jakąś młodą samiczką, nie wiem jak w tym przypadku przebiegnie ustalanie hierarchii. Może gryzienie klat jest kwestią agresji i po wszystkim tez ustąpi, to się dopiero zobaczy :p
  • Odpowiedz