Wpis z mikrobloga

Kolejny raz nostalgia złapała i przechodzę GTA4 w prawie oryginalnej formie czyli wersja z X360 z tą różnicą, że odpalona we wstecznej kompatybilności więc obraz zachowany ten sam tylko klatek więcej. Jaka gra jest każdy wie, klimat nadal miażdży ale wizualia na telewizorze nowoczesnym strasznie dają po oczach. Mam wrażenie, że ta gra lepiej wyglądała na CRT na którym przechodziłem ją pierwotnie. Muszę to sprawdzic w jakiś weekend u rodziców, zniosę starego GRUNDIGA i się upewnię ale pamiętam jak przeskakiwalem z CRT na LCD w tamtych czasach i większość gier to był dla mnie skok jakości a jedynie chyba właśnie to GTA4 gorzej się prezentuje w pierwotnej formie konsolowej na nowoczesnych telewizorach. PS screen tego nie oddaje bo jest pewnie podbity przez aplikację Xboxa. #xbox #xbox360 #gtaiv #nostalgia #gry #konsole
Szym0nek - Kolejny raz nostalgia złapała i przechodzę GTA4 w prawie oryginalnej formi...

źródło: 4d80905d-7eab-40ee-87d4-c28dde649af2

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
Po jakimś czasie oczy jednak się przyzwyczajają do słabego antyaliasingu i rozmazania wszytskiego co jest 20m dalej, zaczyna się widzieć piękno tej gry. W V tego brakowało, tych klimatycznych, brudnych interesów za śmietnikami w nocy.
Szym0nek - Po jakimś czasie oczy jednak się przyzwyczajają do słabego antyaliasingu i...

źródło: IMG_20240202_025446

Pobierz
  • Odpowiedz
@Szym0nek: Wersja na PS3 wygląda jeszcze gorzej, o ile większość gier z tej epoki dalej wygląda ok tak to GTA jest przerażająco paskudne. Ale fakt, na CRT wygląda lepiej, niska rozdzielczość i to lekkie rozmazanie które dawał kineskop ukrywa wszystkie problemy
  • Odpowiedz
@Szym0nek: Doskonała gra, jedyny mój zarzut to końcowe misje, gdzie co jedna to bardziej wybuchowa i monotonna. Muzyka fenomenalna, jedziesz gruzem przez Bohan - Vladivostok FM, czymś szybszym i płynniej jeżdżącym - The Journey, chopperem to tylko L.C.H.C., która nawiasem mówiąc jest moją ulubioną stacją ze wszystkich w grze. Szkoda, że ten sposób budowania narracji i ciężki klimat już w serii nie wrócą, GTA V było dla mnie udręką. Te slapstickowe,
  • Odpowiedz