Wpis z mikrobloga

Chodzi o to że codziennie ustawianie w pewne pory mniejszej temperatury jest OK, ale specjalne martwienie się o to na jednorazowy wyjazd nie.


@zibizz1: to czy jest ok, zależy od obliczeń, wbrew pozorom może to nie być opłacalne w ogóle.

To nie są wartości wyssane z palca

To pokaż obliczenia zgodnie z wzorem ze strony którą podałem bo jak na razie podajesz z palca dane bez realnych współczynników budynku.
  • Odpowiedz
@ksiak: Mój dom przy 0 stopni zuzywa ok 20kWh na dobe energii elektrycznej na ogrzewanie podczas gdy w domu jest 24 stopni. Jak wyłacze ogrzewanie to temp spada o 1 stopień na dobę, wyłaczam i jade

1 dnia średnia temp w domu wynosi 0.5 mniej, na koniec dnia jest 23
2 dnia średnia temp wnosi 1.5 mniej, na koniec dnia jest 22
3 dnia pompa właca się aby nadrobić bez grzałek
  • Odpowiedz
@ksiak: Ale fizyka jest ta sama. Straty sa proporjonalne do różnicy temperatur w kazdym domu dział to tak samo. Zgadza się że jeden dom traci wiecej energii drugi mniej ale proporcje są podobne. Zmienia się tylko to jak szybko dom jest w stanie się wychłodzić i zejść do niższej temperatury
  • Odpowiedz
. Zgadza się że jeden dom traci wiecej energii drugi mniej ale proporcje są podobne. Zmienia się tylko to jak szybko dom jest w stanie się wychłodzić i zejść do niższej temperatury


@zibizz1: sam sobie zaprzeczyłeś. Skoro jeden wychładza się szybciej niż drugi to automatycznie inaczej wyjda obliczenia. Ja kończe bo jak widać lejesz wodę zamiast zabrać się do obliczeń. Nie odpisuj mi bo trafisz u mnie na czarną.
  • Odpowiedz
@ksiak uuu ale groźba, wiesz że to niekulturalnie zabraniać komuś mówić? Nie podałeś żadnego argumentu tylko "każdy budynek jest inny", tak jest inny w jednym zaoszczędzisz 2zl.w innym 8 zł a w jeszcze innym dołożysz 50zl.

Chciałeś żebym policzył to policzyłem, co jeszcze chcesz żebym Ci policzył. Wrzuciłeś link który liczy tylko deltę i nie uwzględnia wielu aspektów takich jak wydajność źródła ciepła i sprawności w różnych warunkach, nie bierze pod uwagę
  • Odpowiedz