Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Jestem raczej PC gostek jeżeli chodzi o gdy, ale mam zajawke na sprawdzenie sobie grania na konsolii. Chciałbym poznać Wasze doświadczenie związane z graniem na #konsole i tutaj pytanie – jaka jest różnica między #ps5 a #xbox tym najnowszym? I druga sprawa – napęd czy digital? Pytam, bo jestem totalnie zielony w tym, a obadałbym sobie przynajmniej jakieś flagowe tytuły gier. Potem zadecyduję czy jednak PC win czy konsola ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z góry dzięki za czas poświęcony na odpowiedź!
  • 17
  • Odpowiedz
I druga sprawa – napęd czy digital?


@Zaynep: Napęd i to nie ma nawet dyskusji. Nie jesteś na łasce sklepu cyfrowego, odnośnie dostępności gier i ich cen. A może nawet poczujesz zajawkę na kolekcjonowanie gier( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zaynep moim zdaniem lepiej zainwestować w Xbox series X, konsola na lata, masz napęd - gry czy filmy bray, poza tym gamę pass - Netflix z grami. Ja od lat nie kupuje gier tylko place za abonament i gram.
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: z gejpasami czy plusami, i free2playami wersja digital ma jak najbardziej sens, nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałem z płytki fizycznej

@Zaynep jeśli nie interesują cię specjalnie te słynne exy na plejaka to porównaj ofertę subskrypcji i wybierz, tak naprawdę nie ma jakichś super różnic xD
  • Odpowiedz
@Zaynep: Jeśli nie masz parcia na exclusivy z PlayStation tylko będziesz grał w gry, które wychodzą na obie konsole to bierzesz Xboxa. W działaniu gier różnic większych nie zauważysz, ale Xbox ma parę rzeczy, których nie ma PS. Przykładowo:

Quick Resume - Szybkie wznawianie gry. Włączasz konsolę, odpalasz grę i startujesz w miejscu gdzie skończyłeś, bez wczytywania, bez ekranów startowych, menu itp.

Kompatybilność wsteczna - Masz grę z Xboxa 360? Wrzucasz
  • Odpowiedz
@Zaynep: Jak jesteś PCtowcem i chcesz konsole to oczywiście PS5, zamiast Xbox możesz kupić pada do PC i w sumie masz to samo.
  • Odpowiedz
@quercy: Ale jest mniej wygodny i za mały co sprawia, źe jest gorszy od arcydzieła ergonomii jakim są pady od xklocka
@zjadlbym_kebaba: ale po co zbierać plastikowe śmieci i przepłacać za nie? Teraz da się kupować klucze taniej niż używki gier na OLX
@Zaynep Jak masz PCta do gier to xbox nie ma sensu, wszystko łącznie z exami zaraz się tam pojawia i jest do ograni z game passa.
Na
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: I co tak dokładnie Ci ta płyta z grą w wersji premierowej da? Bo jak korpo stwierdzi, że wyłączy serwery to i tak nie pograsz bo nie będzie aktualizacji czy w skrajnych przypadkach połowy gry.
  • Odpowiedz
@Syskiev: mam obie konsole i dla mnie nie ma żadnej różnicy, jeżeli chodzi o ergonomię, a już na pewno nie takiej, która miałaby decydować o kupnie którejś konsoli, a bajery z pada ps5 to wielki plus
  • Odpowiedz