Wpis z mikrobloga

#drukarka #drukowanie #komputery #sprzetkomputerowy #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy

Hej,
Może ktoś będzie w stanie pomóc.
Kupiłem sobie drukarkę laserowa Xerox Phaser 3020.
Drukarka ma drukować po WiFi ale nie jestem w stanie jej skonfigurować. Oprogramowanie zainstalowane na lapka wynajduje sieć internetowa w domu ale drukarki nie może znaleźć. W necie piszą żeby zalogować się na router i samemu ją skonfigurować ale login i hasło do routera (technicolor cga2121) od multimedii/vectry nie działają.
Napisałem do multimedii/vectry prośbę o login i hasło anu się zalogować na router to dostałem taką odpowiedź:
"Na urządzeniach podłączonych za pomocą kabla antenowego nie ma możliwości zalogowania za pomocą loginu i hasła jest to zablokowane. Proponowałbym zrezygnować z usługi Wifi oraz zakupić własny router i wtedy będzie to działać prawidłowo. Nasza usługa Wifi umożliwia korzystanie z Internetu ale urządzenia mogę się nie widzieć i przez to nie będzie możliwości drukowania poprzez Wifi."

Czy coś jeszcze da się zrobić oprócz kupna nowego routera?
  • 9
@voorhees: Albo chrzanią albo to kolejny powód (po "waloryzacji inflacyjnej") by się pożegnać z Vectrą.
Kiedyś miałem Vectrę i na 99% mogłem się zalogować do ich routera.
Sprawdałeś różne komnbinacje loginów i haseł?
@voorhees Prawdopodobnie "router" działa w trybie "most + punkt dostępowy" i urządzenia będą miały przyznawane IP w innych podsieciach

@kidi1: Jest szansa, że zadziała - ale nie jest to bezpieczne. Nie wiem jak to wygląda w Vectrze, ale łódzka Toya pozwalała na dostęp do urządzeń sieciowych osób trzecich, jeśli przyznało im adres w tej samej podsieci.
  • 0
@kidi1 żyje żyje dzięki, nie chciało i tak znaleźć drukarki po IP, ale pogrzebałem jeszcze, pomęczyłem i ściągnięcie jakiegoś dodatkowego sterownika rozwiązało w końcu problem ufff, drukuje i z łapka i z telefonu bez problemu:]