Wpis z mikrobloga

@deiceberg: w ten sposób ludzie naturalnie zginą bo inteligencja zostanie pominięta wyparta przez głupotę
Ja na zdjęciu widze Chada deweloperskiego ale głupiego jak but co oznacza że opłaci się być głupim żeby żyć
  • Odpowiedz
@gnomol: imo brzydota może wpływać na inteligencję, zakładając że ona jest plastyczna.

Jesteś brzydki = odrzucany = masz mniejsze szansę, żeby na przykład ktoś ci pomógł w szkole, ,,jesteś ściągany w dół''
Jesteś brzydki = wytykają cię, nie masz kolegów, wpadasz w depresję, zaczynasz pić, stajesz się głupszy.

Tego jest cała masa.
  • Odpowiedz
@gnomol: Bo są.
Dobre geny oznaczają dobre zdrowie, które skutkuje możliwością rozwijania potencjału inteligencji.
Podobnie działa np. niedożywienie - blokuje wykorzystywanie potencjału zapisanego w genach (dlatego czarni z Afryki subsaharyjskiej będą mniej inteligentni niż czarni z USA).
  • Odpowiedz
@gnomol: bo są. Ogólna symetria i zdrowie rozkłada sie na wszystko. Zarówno inteligencje,zdrowie psychiczne,sprawnosc fizyczną i urodę. Należy też wspomnieć, że po rewolucji seksualnej każda grupa brzydkich rozmnaża się rzadziej, więc również inteligentne brzydale nie płodzą kolejnych inteligentnych brzydali. Nerd z dawnych amerykańskich kliszy to gatunek niemal już wymarły
  • Odpowiedz
  • 0
@Rondo3 @Eteres Ja się z waszymi stwierdzeniami zgadzam. W przypadku atrakcyjnych ludzi dochodzi jeszcze do pozytywnego wzmocnienia. Nieświadomie nauczyciel ma ochotę dłużej tłumaczyć atrakcyjnemu uczniowi dane zagadnienia. W skali lekcji to może być kilka minut, to jeżeli policzymy ten czas w okresie lat, wychodzi nam ogromna liczba, która daje przewagę.
  • Odpowiedz
@deiceberg: nope

Programisci w bardzo duzej wiekszosci sa bardzo nieatrakcyjni albo przecietni, od nastu lat jestem w branzy i chadliteow albo chadow to wlasciwie nie ma. A taki przecietny programista zarabia przecietnie w #!$%@? #!$%@? wiecej niz wszystkie oskarki po awfie nie liczac jakiejs tam garstki co sie w influencingu udalo. A Zarabia tyle bo intelektualnie jest na nieporownywalnym levelu. Wez sobie wszystkich najbogatszych ludzi na swiecie, w wiekszosci sa malo
  • Odpowiedz
  • 0
@GIGASimp Wydaje mi się, że poza paroma przypadkami realnego dorobienia się od zera, to większość bogatych odziedziczyła duży kapitał społeczny i ekonomiczny, a z takiego poziomu dużo łatwiej się startuje.
  • Odpowiedz
@gnomol: mylisz sie po prostu. Idz na dowolny matfiz do renomowanego LO i znajdziesz tam glownie ludzi malo fizycznie atrakcyjnych albo przecietnych i wcale nie z bogatych domow, chociaz tacy tez sa. I to IQ pozwala Ci zrobic kariere i majatek i sam jestem przykladem. Sam pochodze z rodziny gdzie wcale nie bylo wesolo chociaz nie byla to patologia bo niczego mi nie brakowalo chociaz bylo skromniea i miedzy rodzicami sie
  • Odpowiedz
  • 0
@GIGASimp Jesteś wysoki i tu cię mam. Wiele badań pokazuje, że wysocy lepiej zarabiają niż niscy i piszesz brednie o braku wpływu urudy na zarobki. Poza tym jedna dziedzina gospodarki, która przez moment była bardziej demokratyczna, nie obrazuje całej rzeczywistości. Wyznajesz typowy neoliberalny bullschit na temat kariery. Bogactwo w większości przypadków się dziedziczy zarówno kapitałem społecznym, jak i ekonomicznym. Teraz branża IT wywala na pysk ludzi.
  • Odpowiedz
@gnomol: to jest przecietny wzrost, bez bonusu. W gimnazjum mialem w klasie kilku chlopakow obecnie 190+ i zaden z nich nie jest nawet lige nizej finansowo od mnie chociaz fizycznie byli znacznie bardziej atrakcyjni ode mnie. IQ jest rownie mierzalne jak wzrost miarka - robisz sobie 3 rozne testy i wiesz czy jestes przecietniakiem albo ile odchylen od normy so sie przeklada na % spoleczenstwa gorszych od Ciebie. Zobacz sobie na
  • Odpowiedz
  • 0
@GIGASimp Obaj mają odziedziczony kapitał i to duży. Musk był bogaty już na starcie. IQ to g... sam mam 132 i to mierzony u profesjonalisty w związku z badaniami od neurologa. Wygląd i pochodzenie to podstawa. Jak wyglądasz jak g...to jesteś traktowany jak g... Chociaż ja nie mogę narzekać, bo uwielbiam swoją pracę, ale finansowo to nie eldorado, chociaż nie jest źle. Tylko, że mam ją po znajomości i normalnie z moim
  • Odpowiedz
@gnomol: jak masz 132 to tak latwiej by Ci bylo jakbys byl wysoki i przystojny, jak masz 132 to chyba Cie to nie dziwi co? Ale jakbys mial 185 cm i lepsza morde + 90 iq to mialbys lepsza sytuacje zyciowa? nie zgadzam sie z Toba bo pracujac w branzy IT widzialem mnostwo mega niskich i nieatrakcyjnych gosci ktorzy dalej robia bardzo duze pieniadze. Mozesz byc niskim i dziwnym programista ale
  • Odpowiedz
  • 0
@GIGASimp A ja mam dość p... o wyjątkach, że jednemu na milion się udaje i to jeszcze zawsze w branży IT, a nigdy innej. Chcę rozmawiać o średnich, a nie wyjątkach. Myślę , że jakbym był przystojny i miał te powiedzmy 95 IQ, to zarabiałbym więcej i za młodu miałbym seks z atrakcyjnymi kobietami. Moją mocną stroną jest ekstrawertyzm, a nie programowanie. To mnie nie interesuje.
  • Odpowiedz
@gnomol: chcesz rozmawiac o srednich majac IQ na poziomie 5% spoleczenstwa czyli 1 osoba na 20? Jezeli masz/miales takie mozliwosci intelektualne i ich nie wykorzystales/wykorzystujesz to tylko i wylacznie Twoja wina. Ja tez nie bylem ruchaczem w mlodosci ale nie moge powiedziec ze bym oddal swoj talent i to gdzie dzisiaj jestem za zaliczenie paru cipek wiecej w mlodosci. Bo umiem liczyc i widze w jakim punkcie zycia jestem. I to
  • Odpowiedz