Wpis z mikrobloga

#gielda #biednebanki #mbank #pieniadze #banki
mBank zmienia cennik m.in. w zakresie dotyczącym wypłat z bankomatów. Od kwietnia wyłączy ze „swojej sieci” bankomaty należące do Euronetu i Santander Banku Polska, czyli urządzenia z których klienci mogli wypłacać gotówkę za darmo. Do ich dyspozycji zostaną urządzenia Planet Cash oraz maszyny zlokalizowane w placówkach mBanku. Będzie z nich można wypłacać jednorazowo do 4000 zł.

mBank bez bankomatów Euronetu
Od kwietnia za wypłatę z bankomatów spoza sieci mBanku trzeba będzie zapłacić 5 zł. Oznacza to, że w rachunkach, które do tej pory nie miały takiej opłaty, zostanie ona wprowadzona (eKonto osobiste, eKonto dla Młodych). W pozostałych oznacza to obniżkę z 7 do 5 zł. Za darmo będą wypłaty powyżej kwoty 300 zł (było 100 zł). Do 18 zł wzrośnie abonament na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Zmiany obejmą także inne pakiety, np. mKonto Intensive. Tu również pojawi się próg darmowych wypłat od 300 zł. Z kolei w młodzieżowym eKoncie możliwości 13-24 pojawi się próg na poziomie 100 zł, ale opłata będzie pobierana dopiero, jak klient skończy 18 lat.

Bank podniesie opłatę za kartę do eKonta osobistego z 7 do 10 zł. Nie zmieni się warunek zwolnienia z opłaty, czyli konieczność wykonania transakcji na kwotę co najmniej 350 zł

mBank podniesie też z 7 tys. do 10 tys. sumę wpływów, której wymaga, by nie pobierać opłaty za mKonto Intensive. Nie zmieni się drugi, opcjonalny warunek zwolnienia z opłaty za konto, czyli łączna suma depozytów i inwestycji ulokowanych w banku. Nadal będzie to minimum 100 tys. zł.

W kwietniu pojawi się też prowizja za wypłatę gotówki w kasie sklepu (cashback) w wysokości 2 zł. Ponadto od 4 czerwca bank wprowadzi opłatę za wypłatę w bankomacie za pomocą Blika. Za taką transakcję trzeba będzie zapłacić tyle, ile za wypłatę kartą.
  • 17
  • Odpowiedz
  • 159
@widmo82: Z Blikiem najlepsze jest to że zachęcali żeby z tego korzystać bo dzięki temu nie musieli płacić operatorom kart płatniczych, ale już pewnie ludzie zapomnieli to można jeszcze docisnąć polaka
  • Odpowiedz
@kone: BLIK to był na początku płatny. Ale nikt nie chciał z tego wtedy korzystać, więc zaczęły się promocje które musieli zachować na zawsze( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobiście gardzę blikiem, nic nie oferuje co już nie było dla klienta, no może poza przelewem na telefon , ale to i tak proteza szerszego problemu w bankowości
  • Odpowiedz
  • 13
@jar-mitryn: Dla mnie blik jest spoko do wypłacania gotówki z bankomatu bez użycia karty. Płatności w internecie dzięki Blik też bardzo ok. Płatności w sklepie czy kasie za pomocą blika nie rozumiem. W sumie mniejsza z tym, BLIK był alternatywą do płacania żeby niby bank nie ponosił kosztów za obsługe kart, a teraz co? Nagle muszą opłaty pobierać za BLIKa?
  • Odpowiedz
@kone: od kiedy można płacić "niby blikiem" zbliżeniowo przez telefon a faktycznie na mocy i dzięki umowie z mastercard całe to bajdurzenie o prowizjach operatorów płatniczych jakby się zdezaktualizowały. Mnie do płatności gotówką w sklepie już dawno (już z 15 lat jak nic) zniechęcili sprzedawcy w sklepie, co nigdy nie mają wydać reszty. A obserwując ludzi przy kasie przede mną to dziś z wydawaniem reszty jest jeszcze gorzej niż 15 lat
  • Odpowiedz
Płatności w sklepie czy kasie za pomocą blika nie rozumiem


@kone: jak akurat mam przy sobie tylko telefon bez NFC, nie mam karty pod ręką, to blikiem bardzo fajnie się płaci w sklepie.
  • Odpowiedz
@widmo82 część supermarketów oferuje drobne wypłaty gotówki, ja kilka razy wypłacałem w Netto (nie wiem jak blik ale z tego co pamiętam to Visa 300zl a MC 500zl jednorazowo, no ale możesz po prostu wypłacić jeszcze raz)
  • Odpowiedz