Wpis z mikrobloga

Niesamowite w 'nowoczesnym' społeczeństwie jest to, że ludzie poziom swojego porannego samopoczucia oceniają według danych z zegarka, a nie po tym jak się faktycznie czują.
Poziom kontaktu z umysłem i ciałem sprowadzony do bodźców z internetu i wskazań z maszyny.
Moim osobistym hitem jest picie płynów wg sygnałów z aplikacji..

#psychologia społeczeństwo #technologia
  • 16
@blazko: pełna zgoda, tylko dziś niestety wszystko sprowadza się do poziomu 'jeśli dobrze się z tym czują...'; jeśli dobrze się czujesz spędzając 16 h przed monitorem czy jedząc 5000 kalorii, to trudno zobaczyć w tym coś złego, jeśli ktoś dobrze się z tym czuję i to prawda...
Zaufanie aplikacji, w mojej ocenie jest czymś złym, ponieważ systematycznie przytępia umiejętność kontaktu człowieka z samym sobą, pozwalając aby 'aplikacja i przeglądarka' zastępowała faktyczne
@KrolWlosowzNosa: Dokładnie, jednak każda akcja wywołuje reakcje. Niestety ta świadomość, która jest hamulcem bywa w ludziach zatracana. Jaki sens ma poświecenie 1 dnia przyspieszenia w zamian za tydzień zdołowania, jaki sens ma zjedzenie poł lodówki i głodowania przez kolejne 3 dni do wypłaty? Widzę w coraz większej ilości ludzi jazdę na krawędzi, bez świadomości konsekwencji, chociażby w uzależnionych od kofeiny w energetykach dzieciaków
@blazko: po to człowiek ma uczucie głodu i pragnienia żeby wiedział kiedy pić i jeść. Aplikacja na sztywno daje ci ile potrzebujesz wypić wody niezależnie od tego co robisz, a zimą kiedy jest chłodno i nie uprawiasz zbytnio sportu wystarczy niewiele płynów żeby funkcjonować, latem kiedy jest ciepło, słońce i człowiek więcej się rusza musi dużo więcej pić ja latem potrafię wypić 5 litrów wody jak jeszcze jeżdżę rowerem, a zimą
@KrolWlosowzNosa: Czemu hitem jest picie wody wg apki? Ja np. nie mam wyrobionego nawyku picia wody, mogę nie pić jej cały dzień, a powinienem. Taki zegarek pewnie pomoże w wyrobieniu nawyku picia wody. Przecież nikt nie będzie z tego korzystał całe życie, jeśli uda mu się wyrobić nawyk.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@KrolWlosowzNosa: no dobra, to idziemy dalej: myślisz, że ludzie kupują sobie garmina na przykład tylko po to, zeby im powiedział jak się rano czują? Czy prowadzą jednak dzięki niemu trening, statystki i przygotowania, a poranny raport to tylko DODATEK w oprogramowaniu i ludzie traktują to jako ciekawostkę?
@KrolWlosowzNosa Odczuwana jakość snu to też sprawa subiektywna, Walker w Why we Sleep pisał o badaniu, w którym badanym mówiono czy dobrze czy źle spali i to wpływało na to jak się czuli, niezależnie czy faktycznie spali dobrze czy źle.

Samo picie płynów też trochę zależy - bo granicą obniżenia sprawności intelektualnej jest blisko poziomu przy którym organizm sygnalizuje pragnienie i u części osób już sprawność jest pogorszona, a jeszcze nie czują