Wpis z mikrobloga

@0caffe: Jakby za sygnalizatorem był znak stop i linia bezwzględnego zatrzymania, to tak, musisz wtedy zatrzymać się przed sygnalizatorem i na linii. Ja za światłami żadnej linii nie widzę, więc w tej sytuacji jak masz zamiar jechać w prawo, to po prostu hamujesz, czekasz jak wszyscy przejadą/przejdą i jedziesz dalej
@HamulecDoKibla2 wg. mnie nie ponieważ jak działają światła to mają pierwszeństwo przed znakami pionowymi i poziomymi.
Ja uważam że tylko musi się zatrzymać przy sygnalizatorze.
Ale mogę się mylić
@0caffe: Musisz zatrzymać się przed sygnalizatorem i ruszyć tylko jeżeli zielona strzałka się pali. Gdyby było tak jak pisze gość wyżej, tj. znak STOP i jednocześnie światła to znak stop nie funkcjonuje tak długo jak funkcjonuje sygnalizacja świetlna zgodnie z hierarchią ważności w ruchu drogowym. Gdyby nie było świateł i tylko znak STOP i linia bezwzględnego zatrzymania P-12 to zatrzymujesz się tylko jeden raz w miejscu gdzie jest linia P-12. Gdyby
@0caffe: Przypominam też, że pierwszeństwo wjazdu na skrzyżowanie (wyznaczane przez znaki, sygnalizator, policjanta lub zasadę prawej ręki) a pierwszeństwo przejazdu (zjechania) ze skrzyżowania to dwa różne pierwszeństwa. Gdybyś na sygnalizatorze miał zielone światło i miał jechać na wprost i tak jak na zdjęciu byłyby tam samochody to masz obowiązek zatrzymać się na linii warunkowego zatrzymania i oczekiwać aż pojazdy, które już są na skrzyżowaniu je opuszczą.
@Mikazek: Pewnie, masz w 100% rację, ale na polskich drogach w większych miastach panuje taki infrastrukturalny burdel, że nie zdziwiłbym się gdyby jakiś idiota w gajerku przy nieco większym zakręcie ustawił znak stop w tak niefortunnym miejscu xd. Lepiej dmuchać na zimne
@0caffe: linia bezwzględnego zatrzymania obowiązuje razem ze znakiem stop, sama bez niego jest bezwartościowa, nawet gdyby nie było sygnalizacji (jest nawet taki wyrok sądu), a stop obowiązuje na skrzyżowaniach bez działającej sygnalizacji. na takim skrzyżowaniu nie obchodzi Cię więc żadna linia bezwzględnego zatrzymania;)
@0caffe: Przypominam też, że pierwszeństwo wjazdu na skrzyżowanie (wyznaczane przez znaki, sygnalizator, policjanta lub zasadę prawej ręki) a pierwszeństwo przejazdu (zjechania) ze skrzyżowania to dwa różne pierwszeństwa. Gdybyś na sygnalizatorze miał zielone światło i miał jechać na wprost i tak jak na zdjęciu byłyby tam samochody to masz obowiązek zatrzymać się na linii warunkowego zatrzymania i oczekiwać aż pojazdy, które już są na skrzyżowaniu je opuszczą.


@Teec: komplikujesz.
Jest tylko