Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy są tu jacyś fani #warhammer 3 Total War, ale jeśli są, to chętnie zapytam ich o radę. Mianowicie: postawiłem sobie za cel wybicie w otwartej bitwie, na losowej mapie frakcji KRASNOLUDÓW CHAOSU, wygrywając z nimi każdą z dotychczas dodanych frakcji. Czyli najpierw Imperium vs. KC, Wysokie Elfy vs KC i tak dalej. Problem w tym, że te małe kxxxxy są bardzo mocne. Nie widzę na nich żadnej oczywistej kontry. Dobra piechota, świetne garłacze, świetna artyleria, potwory robią swoje. Nie wiem, jak wygrać z nimi, np. Krasnoludami. Zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe, bo nawet lepiej zbilansowane frakcje mają problemy. Nie wiem, czy to wyzwanie da się w ogóle wykonać niektórymi frakcjami. Ogry i Khorne wchodzą jak w masło, ale takie Wysokie Elfy mogą mieć za słabą linię, a zwykłe Krasnoludy to już w ogóle są spektakularnie jxxxxe, bo przegrywają na dystans, a w szybkim dochodzeniu do wroga nigdy nie byli za dobrzy.

Budżet każdej bitwy to 100k, bez doomstacków, z domyślnymi limitami rodzajów jednostek, max. 2 bohaterów. AI automatycznie dobiera skład armii Krasnoludów Chaosu. Brak wykorzystywania bugów i cheesowania w stylu "biegnijcie wszyscy za moim bohaterem"

#gry
  • 11
  • 0
@thority: Tak, skirmish vs. AI - ja sobie skład wybieram, AI ma generowany. Ogólnie zawsze wybiera parę potworów, ze 2-4 sloty artylerii i ogólnie wszystko, żebym miał przerąbane :P No dawi to chyba najpoważniejsze wyzwanie będzie
  • 0
@thority: o, chętnie :P kwestia jeszcze losowej mapy - czasami chaos dawi dostaną wzgórze, to już w ogóle jest tragiczna siepa :P Ogólnie to elirane jednostki dawi radzą sobie średnio - KC wjeżdżają swoimi i wspierają, np. tymi kolosami z metalu, których nazwy nie pamiętam. W dodatku ich kawaleria z tych bysiorów nieźle kopie flanki. Przypominam, że to budżety 100k, więc na tych 20 slotach mają prawie same elitarne jednostki ;p
  • 0
@thority: ale to nie są budżety 100k ^_^ na tych domyślnych, to pewne bym jeszcze ich jakoś przekopał, ale założenie z 1 posta jest takie, że i ja, i komp mamy 100k na armię i w tym spory problem ;p
  • 0
@thority: No, no, ciekawy wybór. Mnie te jednostki z dopiskiem "slayers" średnio przekonują, bo łatwo je wystrzelać ;p U mnie praktycznie nigdy u CK nie generują się gobliny w takie liczbie :/ Feliks też ciekawy wybór. Czekałeś aż podejdą? Mapa jakaś sensowna, czy CK zaczynały na wzgórzu? ;p
@JaredXxX: musisz mieć Slayerów bo to praktycznie jedyne w miarę szybkie jednostki na ziemi i jedyne co może zatrzymać Bull Centaury i Destroyera.
Feliks po to, by leczył Gromka i by obaj mogli wziąć 2vs1 Astragotha.
Trzymaj replay, chciałem trochę "pocheesować" helikopterkami ale średnio wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.mediafire.com/file/46zwyeb3qq1v1r4/d+vs+cd2.replay/file

Czekałeś aż podejdą?

Tak, no i chciałem trochę ponękać Gyrkami, by ich działa wyczerpały amunicję, no ale