Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace można komputer włączyć bez chłodzenia na chwile? Tzn zobaczyć czy ruszy tylko. Bo wyrwałem procesor z chłodzeniem i zamontowałem na nowo grzejąc suszarką. Ale nowego chłodzenia już nie założe bo się boje
  • 16
#pcmasterrace można komputer włączyć bez chłodzenia na chwile? Tzn zobaczyć czy ruszy tylko.


@Vadzior: procesor bez chłodzenia (rozumiem, że masz na myśli ze zdjętym radiatorem) przegrzeje się tak szybko, że pewnie nic nie zobaczysz nawet.
chyba żyje skoro wyskoczyła informacja o wysokiej temperaturze co nie?


@Vadzior: generalnie procesor się raczej nie powinien od takiego wyciągnięcia popsuć, no chyba że byś przy okazji wygiął piny w procesorze/podstawce. Skoro się włączył na tyle żeby coś wyświetlić, to raczej jest OK.
@yojo2: no wylazł mi z radiatorem... przy zamkniętym slocie oczywiście go wyrwało. Odkleiłem go, i wszedł w slot całkiem dobrze, piny raczej nie wyglądały żeby się pogięły jak lupą patrzyłem. więc chyba żyje. Ale jutro już do serwisuj daje i niech sami zakładają chłodzenie, bo tam za duża dźwignia mi powstaje i boje się znów na siłę coś robić jak przy zdejmowaniu radiatora
@Vadzior bywa tez mi sie zdarzyło, powiniem zyc, socket nie trzyma aż tak mocno żeby urwać piny.. ale czasami sie zdarzy. Jak sie uruchomił to bedzie ok. Swoja droga to Tobie chyba nie wolno sie schylać jeszcze :> wiec gdzie pchasz lapska :p
@xyz_xyz: No nie powinienem, ale na siedząco robiłem to, wiadomo na raty. Teraz jestem na zwolnieniu to mam czas na zmianę komputera, tych danych masa do przeniesienia itp.