Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu wrzucałem tu kompa do oceny. To nie mój tylko chrześniaka, ja wypadłem z obiegu 10 lat temu.
Do rzeczy, komp był składany u fachowca w sklepie komp. Wszystko śmigało. Ale młody w domu coś kombinował i musieli z ojcem na nowo postawić Windows. No i teraz niby wszystko działa tylko jeden potrójny fan nie świeci i chodzi głośno więc chyba na max obrotach. Byłem teraz i tak na szybko spojrzałem i wygląda to tak jak na zdjęciach. Oni żadnych sterowników dedykowanych nie instalowali. Ja zainstalowałem sterowniki karty. Już w drodze do domu pomyślałem że może brakuje dedykowanych sterowników do płyty głównej. Dobrze myślę czy coś to coś jeszcze innego? #komputery
johny-kowalski - Kilka dni temu wrzucałem tu kompa do oceny. To nie mój tylko chrześn...

źródło: 006899b7e4ef4187a3b0cea79681f6a0

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
najpierw stery od płyty głównej, wtedy reszta


@wieszakhybrydowy: ale to trzeba się nauczyć. Ja spaliłem w życiu parę dysków, płyt i czegoś tam się nauczyłem. Teraz każdy chciałby na gotowe. Jak fachowiec to im składał to po grzyba sami grzebią zamiast oddać i zapłacić specjaliście. Później proszenie się i płacz na Mirko. Tak wiem #!$%@? bez serca jestem...
Dobra tak jak wyżej napisałem. Stery do master board I później reszta i
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: jak nic nie rozbierali a działało no to musi być coś z softem, natomiast jeśli na świeżej instalacji windowsa wiatrak kręci się na max to albo coś jest źle ustawione w biosie albo nie jest dobrze podłączony bo normalnie powinien się kręcić zależnie od temperatury procesora (pwm).
  • Odpowiedz
@prawilnik młody ma 12 lat, to jego pierwszy komp ale za zaoszczędzone przez niego pieniądze. Nie ma co go straszyć i zabraniać. Niech się uczy nawet jeśli by się miało coś zepsuć. Sam dobrał sobie części, siedział na YouTube i forach. Składać samemu mu odradzilem, ale załatwiliśmy taki sklep gdzie mógł towarzyszyć przy skladaniu. A co do softu to może jeszcze nie ogarnia ale teraz ja mu coś podpowiem, sam coś doczyta
  • Odpowiedz
  • 10
ale to trzeba się nauczyć. Ja spaliłem w życiu parę dysków, płyt i czegoś tam się nauczyłem


@Aguirre_gniew_brzozy: typ co niszczył hardware instalując soft i nadal nie wie jak jest płyta główna po angielsku xdddd
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: Robisz to przez jakieś gówniane aplikacje w systemie, wejdź w biosa i poszukaj ustawień wiatraków tego urządzenia. Ustawiasz tam profil PWM aby móc kontrolować prędkość i sobie edytujesz krzywą prędkości do temperatury.
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: Dziwne skoro tylko system był reinstalowany, miałem jakiś czas temu problem z audio na relatywnie nowym modelu płyty głównej i dopiero update windowsa ogarnął temat. Aktualizacja softu płyty głównej 5 minut roboty.
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: wyglada jakby wiatraki nie byly podpiete pod PWM tylko stale napięcie 5 lub 12v. Może trzeba ustawic w programie PWM dla tej jednej baterii wiatrakow. Jest jeszcze mozliwosc ze zostaly podpiete pod 4-pinowe wejscie RGB a z tego co widze to wiatraki wygladaja na 3-pinowe RGB (te z animowanymi iluminacjami sa 3pinowe). Moglo dojsc wtedy do spalenia kontrolera LEDow/obrotów bo 4-pinowe rgb mają wezsze napiecie 12v . Sam tak zalatwilem
  • Odpowiedz