Wpis z mikrobloga

dobra puścili to na 8 liniach pcie gen4 czyli faktycznie do 63gbps transfer + można podpiąć stacje dokującą na thunderbolt3 bo na liniach pcie gen3
nie wiem jak wy ale ja się tam jaram,
5k za handheld 155h +32gb ram+2tb ssd
6k za rtx 4080s
za 11k mamy komputer stacjonarny+ przyzwoitego lapka+ przyzwoity handheld
#pcmasterrace #komputery #technologia
mati1990 - dobra puścili to na 8 liniach pcie gen4 czyli faktycznie do 63gbps transfe...
  • 16
  • Odpowiedz
W materiale jest ewidentny błąd, tak USB4 jak i Oculink ma (lub w wypadku USB4 emuluje) po 4 linie PCI-E. I w tym wypadku to się nie sumuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: wiesz historia właśnie zatpoczyła koło :)
w 2010 jak kupowałem note2, astronomiczne 5,5 cala xD dokładnie to samo słyszałem. Za duży, hehe kafelek, poco ci w kieszeni telewizor. minęło ile 5-6 lat jak ludzie w to skoczyli. Pokaż mi telefon na rynku od dużej firmy poniżej 5 cali - niema.
jakoś steam deck pokazał że ludzie chcą dużych handheldów i w to skoczyli. to jak nds taki dobry to czemu
  • Odpowiedz
@mati1990: w porównaniu z rynkiem smartfonów i gier mobilnych to te klocki praktycznie nie istnieją. To, że Ty i 8 innych osób na świecie je kupi niewiele zmieni. Ludzie chcą mieć (i mają) komputer w kieszeni a nie w plecaku. Dodatkowo, gfn na telefonie i rozwój telefonii wizy raczej ciężkie czasy dla klocheldów.
Ja rozumiem, że kogoś jarają te klocki ale 99.99% ludzi woli smartfona i proste gierki.
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: to chyba żyjemy w 2 róznych światach.
praktycznie każdy duży producent sprzetu ma swojego handhelda, asus rog, lenovo go, teraz msi claw w tym roku będzie asus rog ally 2, gigabyte też coś zapowiada, steam deck 2 w drodze. dodatkowo od wielu lat gpd win, aya neo, onexplayer. zrobił się z tego olbrzymi rynek ale na tą chwilę duża większość to amd ale intel wraca do walki. dla 8 osob
mati1990 - @ReeceWithouterpoon: to chyba żyjemy w 2 róznych światach.
praktycznie każ...
  • Odpowiedz
@mati1990: jak ten "olbrzymi" rynek ma się do ponad 1 miliarda sprzedanych smartfonów? I są to dane tylko za ostatni rok.
To, że coś się sprzedaje nie znaczy, że jest popularne. Ale przyznam, że nie wiedziałem, że aż tyle modeli tych kloców klepią.
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: bo to nie jest ich rynek, ilu z tych miliarda posiadaczy telefonów to gracze? prxzecież to nikt inny nie kupi tylko gracze. od strzała możesz wyrzucić 80% różowych. i nagle robi ci się z miliarda jakieś 600mln, odrzuć osoby 50+ i nagle masz ile ze 300mln potencjalnych graczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: to ja już jestem całkiem egzoptycznie egzotyczny :D za półtora tygodnia będę spędzał po 2-3h dziennie w jedną stronę do roboty i szlag mnie trafia na myśl że miałbym kupić kompa za 12-17k który będzie w domu leżał a ja nudził się w busach.
Czekam na testy handheldów z rtxem 4080 i biorę od ręki, w busie na średnich fhd mi wystarczy, a w domu na ultra w 4k min
  • Odpowiedz