Wpis z mikrobloga

Jak w sumie sprawdzić ogólny wynik finansowy (swój) na #xtb? Zamknięte pozycje + zysk/strata z góry jest mniejwiecej ok, nie liczy podatków, dywidend itp. Jak to byście zrobili?
#gielda
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podatek to 19%, raczej prosty do zrobienia formuły. Co do wpisywania to wpisujesz tylko wartość zakupu a cenę obecną otwartej pozycji bierzesz sobie z google finance
  • Odpowiedz
@Goronco: nie wiem czy dobrze zrozumiałem co chcesz osiagnać, ale
spr "operacje gotówkowe"
i porównaj wyswietlony wynik z wolnymi środkami (ale uwzględnij ew. zajete środki na pozycje CFD i zlecenia oczekujace)
lub:
operacje gotówkowe -> wpłata
i porównaj z pozycją "wartość konta"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@widmo82 ogólny wynik na moim koncie

@a-l_d do tego co podałeś trzeba dodać obecną wartość portfela i faktycznie wychodzi coś sensownego.

Tylko ciekawi mnie różnica tego i sumy zamkniętych
  • Odpowiedz
@a-l_d: jak już mówimy o funkcjonalności to zapytałem na czacie czemu ukryli pewne informacje i teraz trudniej wyświetlić np. po najechaniu na wartosc konta rozwijało się menu z podziałem ile jest zajęte na akcje ile na zabezpieczenie pozycji CFD, odpisali: na prośbę użytkowników, że zbyt dużo informacji było w głównym oknie xD
  • Odpowiedz
@Goronco: wszystko zalezy od tego jak dlugo masz konto i co tam na nim dzialales, trzeba po prostu pewne typy operacji wykluczyc z całej listy zeby zobaczyc swoj realny wynik. Zamkniete pozycje nie uwzgledniaja niektorych czesci skladowych, nie pamietam juz czego ale pamietam ze byly problemi z rolkami i korektami kiedys, a aplikacja mobilna pokazywala co innego niz xstation na przegladarce xD tak czy inaczej operacje gotowkowe to jedyne miejsce
  • Odpowiedz