Wpis z mikrobloga

Ale już nie będzie, bo Duda skompromitował się ostatecznie.


@dos_badass: Duda skompromitował się na wiele sposób, ale akurat to ułaskawienie jest zupełnie standardowo przeprowadzone. To prerogatywa głów państwa i nie musi się z niczego tłumaczyć- podobnie jak każdy z poprzednich prezydentów ułaskawiał przestępców, a ci nie są ani lepsi, ani gorsi od poprzednich. Może Wałęsa trochę przesadzał moralnie- ułaskawiając szefa mafii i mordercę, ale też mógł to zrobić.
djtartini1 - >Ale już nie będzie, bo Duda skompromitował się ostatecznie.

@dos_badas...

źródło: 421900067_432958112399159_6834482154299376001_n

Pobierz
Duda skompromitował się na wiele sposób, ale akurat to ułaskawienie jest zupełnie standardowo przeprowadzone. To prerogatywa głów państwa i nie musi się z niczego tłumaczyć


@djtartini1: przecież tu #!$%@? nikt nie kwestionuje tego(owszem, to kumple z partii, ekspresowe tempo, bez czytania papierów, przesłanek brak).
tu chodzi o jego zachowanie.
najpierw przestepców ukrywa(nie mów mi #!$%@?, że to byli goście), potem przestępców przyjmuje, tuli tuli, a w międzyczasie spektakle z szonami żonami.
no ja #!$%@?ę, są granice symetryzmu, miras... ()


@dos_badass: No to ja jestem tym symterystą czy Tusk? No i nie rozumiem- jakich przesłanek? Ułaskawienie nie ma żadnych przesłanek- to po prostu prerogatywa. Zachowanie słabe, ale też bym nie robił z tego halo- bo prawnie wszystko jest jak najbardziej ok, a były dużo większe wpadki.
@djtartini1: ułaskawienie to akt darowania kary.
miłosierny z zasady, ze względu na przesłanki.
np stan zdrowia, resocjalizację, odbytą karę, skruche, pozytywne rokowania.
gdzie ty #!$%@? widzisz te przesłanki?
pomijam co #!$%@?, za to dostali wyrok. jak mordercy, złodzieje, gwałciciele. ich tez się ułaskawia.
ale oni od początku kwestionują porządek prawny, wała w sejmie pokazuja demokracji, tylko dla nich duda takie ekspresowe działania podejmuje, a ty mi tu o literze prawa gadasz.
ułaskawienie to akt darowania kary.

miłosierny z zasady, ze względu na przesłanki.

np stan zdrowia, resocjalizację, odbytą karę, skruche, pozytywne rokowania.

gdzie ty #!$%@? widzisz te przesłanki?


@dos_badass: ale nie chodzi o Twoje wyobrażenie czym jest ułaskawienie, tylko to czym jest faktycznie. Ułaskawienie w polskim prawie (i nie tylko) nie ma żadnych przesłanek- oprócz jednej, bardzo teoretycznej- nie dotyczy osób skazanych przez Trybunał Stanu. Poza tym nic z tego co napisałeś.
ale tu jest plus...

bo teraz będą kampanie wyborcze, więc jest materiał na grzanie.

cięzko będzie pisowcom coś ugrać


@dos_badass: Na plus taki że na arenie międzynarodowej traktują Polskę jakby przynajmniej pol kraju aspargera miało.

Takie przepychanki nie są dobre dla nikogo.