Wpis z mikrobloga

Za dzieciaka jak się spotkałem pierwszy raz z terminem "broń biała" to myślałem, że chodzi dosłownie o broń w białym kolorze i w sumie dość długo żyłem z tym przekonaniem, bo mi głupio było spytać o co chodzi
  • 19
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: jak byłem bardzo mały to myślałem że znak roboty drogowe kiedy się stoi przy remoncie dosłownie oznacza że tam jeżdżą roboty i dlatego wszyscy stoją i czekają aż na tymczasowych światłach się zielone zapali.
  • Odpowiedz
  • 85
czemu to się tak nazywa w ogóle?


@DiatlowPies:

Bo jest bronią honorową - barwa biała była symbolem honoru/czystości dlatego biały rycerz i białogłowa.
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka to jest nic, pamiętam jak byłem mały i słyszałem zapowiedź filmu z jej udziałem to zawsze słyszałem "sam Drabulok" i myślałem że film miał aż tak bardzo mały budżet że stać ich było jedynie
na zatrudnienie tylko jednego aktora (owego Drabuloka) który obsadzał wszystkie role i
sceny (walki, kłutni, seksu)odgrywał sam
  • Odpowiedz
Bo jest bronią honorową - barwa biała była symbolem honoru/czystości dlatego biały rycerz i białogłowa.


@Jin: @DiatlowPies: Spotkałem się z tłumaczeniem że chodzi o jak najbardziej fizyczną, praktyczną czystość. Nazwa "proch czarny" nie wzięła się z znikąd i po kilku salwach jej operatorzy byli cali czarni od dymu i smoły.
  • Odpowiedz