Wpis z mikrobloga

#internet #swiatlowodinwestycje #orange

Siemanko od jakiegoś czasu obserwuję #internetgovpl i zauważyłem, że przy moim adresie została dodana informacja, ze ktoś planuje u mnie światłowód. Po kilku godzinach poszukiwań dotarłem, że jest to #swiatlowodinwestycje, dodam tylko, że to był Sierpień 2k23. Wysłałem do nich kilka maila każdy z odstępem miesiąca i za każdym razem taka sama odpowiedź... "Inwestycja jest na etapie projektowania i pozyskiwania zgód". Postanowiłem zadzwonić i miła Pani powiedziała, że mój adres jest w programie, ale nie jest mi w stanie powiedzieć co i jak, mam śledzić pliki na stronie i cieszyć się, że cokolwiek wiem. Wedle plików z Września 2k23 - mój adres jest w fazie projektowania. Natomiast w Grudniu status zmienił się na "w budowie". Postanowiłem jeszcze raz zadzwonić, taka sama odpowiedź z tym, że usłyszałem w słuchawce, że prawdopodobnie światłowód będzie w Maju 2k24. Zadowolony czekałem grzecznie na informacje. W Styczniu tego roku chodził jakiś chłop i dawał ulotki z ofertami orange na światłowód - mega zadowolony zadzwoniłem więc do firmy #swiatlowodinwestycje aby zapytać się kiedy mam szykować wypowiedzenie umowy obecnemu dostawcy. Ku mojemu zdziwieniu Pani powiedziała, że u mnie światłowód będzie może na zimę tego roku. Szczerze nie wiem co myśleć, bo co dzwonię do nich to inna odpowiedź. Miał ktoś z was do czynienia z ów firmą?
  • 7
  • Odpowiedz
@Venomeczek: U mnie pól roku temu firma wrzuciła światłowód na slupy, a gdy do nich dzwoniłem to twierdzą że nie maja infrastruktury xD na szczęście już go 5 lat mam z innej firmy.
  • Odpowiedz
@Venomeczek: ta sama opcja u mnie, rok później światłowód się pojawił, będą dzwonić, wysyłać listy, łazić, ściągać kostkę z chodnika i przywiązywać tasiemkę do płotu żeby później przyłącza nie szukać. Co istotne nie jest ważne, że orange czy ktokolwiek inny puści światłowód, możesz wziąć u innego operatora.
  • Odpowiedz
@Venomeczek: Musisz czekać. Ja się z tymi #!$%@? już kilka lat bujam xd

W każdym razie u mnie to było tak, że kładli jakieś kable jeszcze na początku 2023 (choć w budynku obok światłowód jest od kilku lat, więc jak nie wiem ktoś te kable chyba #!$%@?ł i znowu kładli). No według tej rządowej strony światłowód miał być na maks grudzień 2023. Jeszcze miałem jakieś insiderskie informacje, że już tuż,
  • Odpowiedz