Wpis z mikrobloga

#ukraina Witam. Wiem, że w Stanisławowie na zachodniej Ukrainie obecnie Iwano-Frankiwsk moja rodzina miała majątek pałac i wiele nieruchomość czy ja jako spadkobierca prawny mam możliwość, żeby odzyskać co należało do mojej rodziny z dziada pradziada?
  • 22
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Nie licz na nic. Nie mówię o tym, gdzie jest sprawiedliwość. Po prostu nie ma na to szans. Władza radziecka rabowała, odbierała, dokonywała wygnania. I nikt za to nie odpowie, ani nie zwróci nikomu ani złotówki.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie licz na nic. Nie mówię o tym, gdzie jest sprawiedliwość. Po prostu nie ma na to szans. Władza radziecka rabowała, odbierała, dokonywała wygnania. I nikt za to nie odpowie, ani nie zwróci nikomu ani złotówki.


@pyra_wykop: No dobrze ale niektórym Niemcom udało się odebrać Polakom nieruchomość więc może mi uda się odebrać jakimś Ukraińcom.
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Nie masz.

No dobrze ale niektórym Niemcom udało się odebrać Polakom nieruchomość więc może mi uda się odebrać jakimś Ukraińcom.


@pyra_wykop: A to sie zdaje sięudało, bo niedopełniono formalnosci kilkadziesiat lat temu.
  • Odpowiedz
całym szacunkiem dla was panowie ale w Niemczech działa fundacja wypędzonych i udaje jej się odzyskać nieruchomości od Polaków to może mi się uda od Ukraińców.


@Orbiter01: Dostaja zdaje sie ci, ktorych formalnosci nie dopelniono za komuny. Sam fakt odebrania nie wystarczy do zwrotu. A i tak jest dlatego, że jestesmy w UE.
  • Odpowiedz
Czy jeżeli Ukraina kiedyś wejdzie do EU to czy łatwiej będzie mi odzyskać moje nieruchomość na Ukrainie?


@Orbiter01: Teoretycznie, ale w praktyce pewnie nie. Oddadza pewno cżesc mienia nalezacego do wspólnot religijnych (tak jak w Polsce było), a reszta to już wg przepisów jakie mieli i umów miedzynarodowych.
  • Odpowiedz