Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do +/- 3000pln

Laptop będzie do codziennego użytku, przeglądanie internetu, yt itp (bardzo dużo odpalonych zakładek). Do tego arkusze kalkulacyjne (bardzo duże zbiory danych także im lepszy procesor tym lepiej), power query, vba, nauka powerbi i nauka programowania (dopiero początki nauki także to pewnie nie ma dużego znaczenia)

Wymagania:
- 15,6-16 cali
- najlepszy stosunek ceny do jakości
- RAM pewnie minimum 16 GB
- wydajny procesor
- normalny wygląd (nie chce nic gamingowego)
- wystarczy mi zintegrowana grafika (jeżeli będzie grane to ewentualnie jakiś lol)

Z tego co wyczytałem to polecany jest Asus Vivobook na R5-7520U + Lenowo IdeaPad3 na R5 7530U.

Obecnie korzystam z Della z i5 1135g7 i 16GB RAMu- chciałbym coś znacznie wydajniejszego, bo praca na dużych zbiorach danych to udręka, a jego wykonanie to jakieś nieporozumienie- podczas pisania na nim czuć jak ugina się obudowa XD

Czy w tej cenie znajdę coś wydajniejszego niż Dell opisany wyżej co jednocześnie nie będzie się rozpadać od samego patrzenia? Byłem z ciekawości popatrzeć z sklepach jak to wygląda i w zdecydowanej większości jakość wykonania wskazywała, że po upływie gwarancji sprzęt się rozpadnie od normalnego użytkowania.
Jeśli to konieczne to mogę coś dołożyć (np 500pln) ale tylko pod warunkiem, że będzie to miało sens.

#laptopy #laptop
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach