Wpis z mikrobloga

Ile +/- może kosztować ogrodzenie typu murek, cały murek murowany z bloczka dekoracyjnego z fundamentem. Będę go robić samemu. + brama na pilot rozsuwana szerokość ok pewnie 5,5m + furtka. Wysokość około 1,5 murku. Dlugosc ogrodzenia 20mb.
#budujzwykopem #budowadomu #ogrodzenia
  • 13
  • Odpowiedz
@lewyx: Ja robiłem ogrodzenie w tym roku. Facet z materiałem i robocizną wziął 31tys. Do tego doszła maskownica skrzynki gazowej, i domofon ze skrzynką wbudowaną w słupek. Automatyka kolejne 2 tys. łącznie jakieś 35 tys. wyszła mnie ta impreza.
  • Odpowiedz
Na fakturze było chyba coś ok. 4tys, bez fundamentów. Fundament chyba też 4 tys. miał kosztować. Ale fundament sam ogarnąłem.
  • Odpowiedz
@lewyx: Podam ci +/- wyliczanie na podstawie tego co robiłem ja.
Bloczke to Zielbruk shot premium (20x20x80) - dostaniesz za 90 zł sztuka.
Jak ma to być lity mur, bez przęseł Potrzebujesz 200 bloczków i 25 daszków. Za bloczki z daszkami zapłacisz jakieś 20 tys.
fundament robiłbym na 60 centów, potrzebujesz jakieś 3-3.5m3 betonu, czyli jakieś 800 zł będzie
brama jak robiona na zamówienie to musisz 10-12 tys liczyć (z silnikiem,
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: I to była jedna z tańszych ofert, najdroższa za to samo opiewała na prawie 60tys :D 50 metrów to sporo, z moim portfelem pomyślałbym o wykonaniu fragmentem w podobnym stylu najważniejszej części z furtką i bramą, a w dalszej części może jakaś zwykła siatka albo ogrodzenie panelowe i sporo zieleni, jakieś tuje, bukszpan...
  • Odpowiedz