Wpis z mikrobloga

Całożyciowy Windows user here. Wysłałem mojego Asusa na gwarancję wentylatora i pojawiła się myśl spróbować MacBooka np. Air M2 16GB.

Mój Asus Rog to topka ultrabooków na AMD z zeszłego roku. Jakieś 8k dałem. Niby działa, ale czasem mnie wkurza. Tu bateria coś słabo, tu się jakoś nie wybudzi tak jakbym chciał, coś tam czasem się przytnie.

Net, Visual Studio Code, Photoshop, okazjonalnie edycja wideo i muzyki

Czy żyjemy w czasach, że warto zrobić ten krok zakładając, że będzie to mój jedyny sprzęt Apple? W pracy mamy Microsoft i wszystko od nich, więc ciągle będę musiał być na bieżąco z administracją i ich ekosystemem.

Ogólnie Windows 11 jest naprawdę fajny, ale ciągle coś mnie boli i czasem nie wiem czemu i zacząłem się zastanawiać czy MacBook nie da tego uczucia "że po prostu działa" mimo że wywala przyzwyczajenia do góry nogami.

Lubię ekran dotykowy i tak na start to dla mnie największy minus do przejścia..

#macbook #apple
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@mirekwirek @mirekwirek @Insiders dobra spróbuję, z wami zawsze raźniej ( ͡° ʖ̯ ͡°) tylko który..

Air M2 16/1TB za 8960 refurbished
Pro M2 Pro 16/512 9260 refurbished
Pro M3 16/1TB 11000
albo jeszcze inny? Teoretycznie mogę kupić cokolwiek, ale wolałbym wydać
  • Odpowiedz
@evolucja: ja bym wziął dysk 1TB ale Pro :)
Pro bo
- w razie co aktywne chłodzenie
- bez problemu łyka więcej niż jeden monitor zewnętrzny (nie trzeba się bawić w DisplayLink)
- ciut bardziej wydajniejszy jak chcesz się bawić w obróbkę
  • Odpowiedz
  • 0
@Richtig_Piwosz chyba jest 30 dni na zwrot więc styknie na przetestowanie. A uznałem, że skoro całe życie unikałem tych produktów to jak nastał ten dzień i mam się przekonywać to lepiej na czymś w miarę najlepszym
  • Odpowiedz
@evolucja:

chyba jest 30 dni na zwrot więc styknie na przetestowanie.

Nie wiem i trudno mi powiedzieć czy to wystarczający czas by poznać nowy system oparty na zupełnie odmiennej filozofii.

Ja byłem w tej dobrej sytuacji, że kiedy chciałem sięgałem sobie z regału i się bawiłem (czasami sprowadzam laptopy, również apple). I za każdym razem stwierdzałem, że to nie dla mnie. Każda najprostsza czynność zabierała mi
  • Odpowiedz
@evolucja: Ja byłem głównie całe życie Linux User (mój pierwszy PC miał Red Hata 1.0), ale z racji pracy był też Windows. Wiele lat to był Linux z wirtualką z Windowsem do Photoshopa. 2 lata temu mój zespół DevOps namówił mnie na M1 (3/4 zespołu pracuje na Macach) to sobie pomyślałem - Mac do pracy, a swojego wysłużonego blaszaka i7-2600K zastąpię nową i7. Skończyło się na tym, że Mac jest
  • Odpowiedz