Wpis z mikrobloga

hejka, mam trochę video nagranych #xiaomi #redminote8pro i tragiczny problem z nimi ()
otóż wyglądają jakby w jakimś edytorze graficznym przesunąć na pałę nasycenie na 213,8%
z tym że to chyba nie jest tak, że zostały w ten sposób nagrane, tylko ten #!$%@? soft jakoś je okaleczył:
-na miniaturkach w miui/windowsie i przy odtwarzaniu w media player classic wyglądają zupełnie normalnie
-w pozostałych testowanych odtwarzaczach (windows photos, domyślny miui¹, vlc²) są zmasakrowane
-co najgorsze youtube i google photos i whatsapp (i pewnie inne też) forsują tę zmasakrowaną wersję, więc o ile sam mogę je sobie normalnie obejrzeć na mpc, to nie bardzo mogę się nimi z kimś podzielić przez internet, bo po prostu wyglądają jak totalna kupa ._.

jak to naprawić? najlepiej bez reenkodowania?
wierzę, że jakoś się da, bo np mpc odtwarza je zupełnie normalnie (plus ww kwestia miniaturek i snapshotów)
ale nie znam się kompletnie na obróbce video i nie wiem jakie cholerstwo sprawa że większość odtwarzaczy tak je okalecza :(

¹aczkolwiek na ułamek sekundy po otworzeniu wyglądały normalnie i dopiero po chwili wywalało nasycenie w kosmos
²aczkolwiek wykonane nim snapshoty wyglądają normalnie

#informatyka #komputery #windows #miui #youtube
Chodtok - hejka, mam trochę video nagranych #xiaomi #redminote8pro i tragiczny proble...

źródło: yepacsiajomi

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz